Мінекономіки ініціює зміни до Порядку сплати зборів за дії щодо охорони прав на об'єкти інтелектуальної власності

15:42, 13 января 2022
Оприлюднено проект постанови КМУ про внесення змін до Порядку сплати зборів за дії, пов'язані з охороною прав на об'єкти інтелектуальної власності.
Мінекономіки ініціює зміни до Порядку сплати зборів за дії щодо охорони прав на об'єкти інтелектуальної власності

Міністерство економіки повідомляє про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів «Про внесення змін до Порядку сплати зборів за дії, пов'язані з охороною прав на об'єкти інтелектуальної власності».

Проект постанови розроблено на виконання пункту 6 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформи патентного законодавства» від 21.07.2020 № 816-IX (Закон 816) та пункту 7 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення охорони і захисту прав на торговельні марки і промислові зразки та боротьби з патентними зловживаннями» від 21.07.2020 № 815-IX (Закон 815) та цілі державної політики «5.9 Правова охорона та захист інтелектуальної власності» Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 № 471.

Основні положення

Законом 815 і Законом 816 внесено зміни, зокрема, до законів «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі», «Про охорону прав на промислові зразки», «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг». Також у 2019 році були внесені зміни до законів України щодо правової охорони компонувань напівпровідникових виробів та географічних зазначень. Цими змінами визначено нові та уточнено чинні збори за дії, пов'язані з охороною прав на об'єкти інтелектуальної власності.

Відповідно до статті 23 Закону «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» розмір передбачених цим Законом зборів, строки і порядок їх сплати визначаються Кабінетом Міністрів України.

Аналогічні норми містяться в інших спеціальних законах у сфері інтелектуальної власності.

У зв’язку з цим, до Порядку сплати зборів за дії, пов'язані з охороною прав на об'єкти інтелектуальної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2004 № 1716, запропоновано внести зміни з урахуванням нових норм спеціальних законів у сфері інтелектуальної власності, зокрема:

 • введено нові види зборів;
 • змінені формулювання видів зборів відповідно до нової термінології;
 • виключені збори, не передбачені чинними спеціальними законами у сфері інтелектуальної власності;
 • змінена нумерація кодів зборів у зв’язку з введенням нових зборів;
 • виключені формулювання щодо надання документів про сплату зборів;
 • змінені назви об’єктів права інтелектуальної власності;
 • змінена термінологія відповідно до вимог законів у сфері інтелектуальної власності;
 • примітки до кодів, що стосуються подання заявок на об’єкти інтелектуальної власності в електронній формі, узагальнені та перенесені до Порядку для всіх об’єктів права інтелектуальної власності;
 • виключено додатковий збір за публікацію кольорового зображення промислового зразка та торговельної марки, оскільки законом передбачена електронна публікація в електронному бюлетені;
 • приведено у відповідність вимогу спеціальних законів у сфері інтелектуальної власності щодо призначення та використання зборів виключно для забезпечення розвитку та функціонування державної системи правової охорони інтелектуальної власності.

Очікується, що прийняття проекту постанови матиме такий вплив:

приведення у відповідність системи зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності, до вимог спеціальних законів у сфері інтелектуальної власності;

забезпечення покращення показників, які відображають результати здійснення дій, пов’язаних з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності;

створення належних умов для досягнення європейських стандартів якості послуг, відкритості та прозорості діяльності відповідних органів та структур у сфері інтелектуальної власності.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВа також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Рада судей обсуждает проблемы судебной власти: ОНЛАЙН
Рада судей обсуждает проблемы судебной власти: ОНЛАЙН
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Василь Бородій
  Василь Бородій
  суддя Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду
 • Ігор Садовий
  Ігор Садовий
  голова Запорізького окружного адміністративного суду
 • Олександр Тупицький
  Олександр Тупицький
  суддя Конституційного Суду України
 • Віталій Мартинюк
  Віталій Мартинюк
  заступник голови Львівського окружного адміністративного суду
загрузка...