Раді пропонують запровадити Реєстр терористичних організацій

20:24, 9 мая 2022
Пропонується аби організація включалася до Реєстру за рішенням РНБО у разі наявності обґрунтованих підстав вважати, що організація планує або здійснює терористичну діяльність.
Раді пропонують запровадити Реєстр терористичних організацій
Джерело фото: zn.ua

Група народних депутатів переважно з фракції «Слуга народу» зареєстрували у Верховній Раді законопроєкти №7349 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення боротьби з тероризмом, яким пропонується запровадити реєстр терористичних організацій.

Передбачається, що організація включається до Реєстру за рішенням Ради національної безпеки і оборони України, введеним в дію Указом Президента України, у разі наявності обґрунтованих підстав вважати, що організація планує або здійснює терористичну діяльність, у тому числі за кордоном, та створює загрозу національній безпеці України.

Підставою для включення організації до Реєстру є:

1) відомості, сформовані міжнародними організаціями або уповноваженими ними органами, про визнання організації терористичною або пов’язаною з терористичними організаціями або терористами, а також про організації, стосовно яких застосовано міжнародні санкції у зв’язку із здійсненням терористичної діяльності;

2) вироки (рішення) судів, рішення інших компетентних органів іноземних держав про визнання організації терористичною або пов’язаною з терористичними організаціями, терористичними групами чи терористами, які визнаються Україною відповідно до міжнародних договорів України;

3) вироки суду про застосування до юридичної особи, зареєстрованої в установленому порядку на території України, заходів кримінально-правового характеру за вчинення уповноваженою особою від її імені терористичних актів або кримінальних правопорушень терористичної спрямованості;

4) вироки суду про визнання винною особи у вчиненні терористичних злочинів або злочинів терористичної спрямованості, які набрали законної сили, за умов встановлення визначених приміткою до статті 258-3 Кримінального кодексу України ознак терористичної організації;

5) встановлені факти провадження організацією терористичної діяльності за кордоном, яка створює загрозу національній безпеці України.

Пропозиції щодо включення/виключення організації до/з Реєстру виносяться на розгляд Ради національної безпеки і оборони України Службою безпеки України.

У разі отримання державними органами даних, що містять підстави для включення організації до Реєстру, ці органи невідкладно надають такі матеріали до Служби безпеки України.

До Реєстру не включаються зареєстровані в Україні відповідно до законодавства громадські об’єднання, політичні партії та релігійні організації.

Порядок формування і ведення Реєстру визначається Кабінетом Міністрів України. Перелік включених до Реєстру терористичних організацій оприлюднюється на веб-порталі Ради національної безпеки і оборони України.

Рішення про включення організацій до Реєстру може бути оскаржене у судовому порядку відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.

При цьому передбачається, що рішення про включення організації до Реєстру переглядається Радою національної безпеки і оборони України за пропозиціями Служби безпеки України не рідше одного разу на три роки або невідкладно у разі зміни обставин, що слугували підставами для включення організації до Реєстру

Щодо відповідальності терористичних організацій, то пропонується аби до них застосовувалися санкції, передбачені законом про санкції(блокування активів, заборона на здійснення операцій, анулювання ліцензій та ін)

Згідно до чинного законодавства створення терористичної організації караєтсья позбавленням волі терміном до 15 років.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Владимир Зеленский: собранные деньги помощи должны идти напрямую Украине
Владимир Зеленский: собранные деньги помощи должны идти напрямую Украине
Loading...
Главное за день
Сегодня день рождения празднуют
 • Віталій Галаган
  Віталій Галаган
  суддя Дніпровського районного суду міста Києва
 • Олена Губська
  Олена Губська
  суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду
 • Яна Іваненко
  Яна Іваненко
  суддя Вищого адміністративного суду України
загрузка...