Зеленський пояснив, чому ветував закон про заборону використання символіки російських окупантів

09:58, 16 мая 2022
Закон не передбачав можливості використання символіки країни-окупанта у музеях та науковій діяльності.
Зеленський пояснив, чому ветував закон про заборону використання символіки російських окупантів
Джерело фото: president.gov.ua
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Президент України Володимир Зеленський ветував законопроєкт №7214  "Про заборону пропаганди російського нацистського тоталітарного режиму, збройної агресії Російської Федерації як держави-терориста проти України, символіки воєнного вторгнення російського нацистського тоталітарного режиму в Україну", оскільки, на думку Глави держави він не передбачає можливості використання символіки окупанта у музеях та науковій діяльності. Про це сказано у пропозиціях Глави держави до ухваленого закону.

На думку Глави держави наведений в законі перелік випадків використання зазначеної символіки з легітимною метою не передбачає можливості її використання в експозиціях музеїв, тематичних виставках, бібліотечних фондах, у посібниках, підручниках та інших матеріалах наукового, навчального характеру, які використовуються у начальному, навчально-виховному та освітньому процесах з метою донесення до суспільства та світової спільноти правди про злочинний характер збройної агресії Російської Федерації проти України. Виходячи з цього, Президент України пропонує внести до Закону відповідні зміни. Зокрема, доповнити ч. 6 ст. 2 Закону новими абзацами 6-9 такого змісту:

«6) в експозиціях музеїв, тематичних виставках, у Музейному фонді України, а також у бібліотечних фондах на різних носіях інформації,

7) у процесі наукової діяльності, у тому числі під час наукових досліджень та розповсюдження їх результатів у не заборонений законодавством України спосіб;

8) під час викладення або реконструкції (зокрема історичної) історичних подій;

9) у посібниках та підручниках, а також та інших матеріалах наукового, навчального характеру, які використовуються у начальному, навчально- виховному та освітньому процесах».

Крім цього Глава держави звертає увагу, що законом запроваджується заборона використання символіки воєнного вторгнення російського нацистського тоталітарного режиму в Україну у символіці політичних партій, однак аналогічна заборона для громадських об’єднань відсутня.

У цьому зв’язку Зеленський пропонує доповнити ч. 2 ст. 4 Закону новим пунктом такого змісту:

«5) у Законі України «Про громадські об’єднання» частину першу ст. 4 викласти в такій редакції: «1. Утворення і діяльність громадських об’єднань, мета (цілі) або дії яких спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, на розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення, пропаганду комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їхньої символіки, порушення рівноправності громадян залежно від їх раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками; поширення відомостей, що містять виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, символіки воєнного вторгнення російського нацистського тоталітарного режиму в Україну забороняються».

Як повідомляла «Судово-юридична газета», Верховна Рада 14 квітня схвалила законопроєкт, яким визнала РФ державою-терористом.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Галина Третьякова
    Галина Третьякова
    голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів