Рада дозволила Зеленському на час війни достроково припиняти повноваження мерів: на яких підставах

13:49, 16 мая 2022
Сільський, селищний, міський голова може дочасно позбутися посади в разі наявності фактів про незаконне звільнення земельної ділянки від тимчасових споруд та неефективним використанням коштів місцевого бюджету.
Рада дозволила Зеленському на час війни достроково припиняти повноваження мерів: на яких підставах
Фото із відкритих джерел

Верховна Рада дозволила Президенту України на час війни достроково припиняти повноваження мерів, сільських, селищних міських голів з посади на час війни в разі наявності фактів про незаконне звільнення земельної ділянки від тимчасових споруд. Це передбачено ухваленим парламентом законопроєктом №7269 про внесення змін до Закону України "Про правовий режим воєнного стану" щодо функціонування місцевого самоврядування у період дії воєнного стану.

Законом розширюються повноваження сільського, селищного міського голови на час війни. Встановлюється, що у період дії воєнного стану сільський,селищний, міський голова територіальної громади, на території якої не ведуться бойові дії та не прийнято рішення про утворення військової адміністрації населеного пункту (населених пунктів), виключно для здійснення заходів правового режиму воєнного стану може прийняти рішення, з обов’язковим інформуванням начальника відповідної обласної військової адміністрації протягом 24 годин, щодо:

1) звільнення земельних ділянок комунальної власності від незаконно розміщених тимчасових споруд, у тому числі тих, що були встановлені, але не введені в експлуатацію у встановленому законодавством порядку;

2) обстеження будівель і споруд, пошкоджених внаслідок бойових дій. Обстеження будівель і споруд, пошкоджених внаслідок бойових дій, здійснюється відповідно до Закону= України "Про регулювання містобудівної діяльності";

3) демонтажу будівель і споруд, які за результатами обстеження визнані аварійно небезпечними і такими, що становлять загрозу життю людей (крім об’єктів оборонного і спеціального призначення, об’єктів культурної спадщини та об’єктів, на які поширюється дія Закону України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку").

Також сільський селищний міський голова, голова ОТГ може одноосібно ухвалити рішення щодо:

1) передачі коштів з відповідного місцевого бюджету на потреби Збройних Сил України та/або для забезпечення заходів правового режиму воєнного стану;

2) створення установ з надання безоплатної первинної правової допомоги, призначення на посади і звільнення з посад керівників таких установ, залучення фізичних чи юридичних осіб приватного права до надання безоплатної первинної правової допомоги;

3) боротьби зі стихійним лихом, епідеміями, епізоотіями;

4) поводження з небезпечними відходами.

Разом з тим в разі виявлення фактів порушень з боку сільського, селищного, міського голови під час виконання вказаних повноважень, Конституції чи законів України начальник обласної військової адміністрації за погодженням з Генеральним штабом Збройних Сил України порушує перед Президентом України питання про утворення військової адміністрації населеного пункту (населених пунктів).

Згідно до статті 79 закону про місцеве самоврядування  повноваження сільського, селищного, міського голови припиняються достроково, а відповідна особа звільняється з посади з дня набрання чинності актом Президента України про утворення відповідної військово-цивільної, військової адміністрації населеного пункту.

Як повідомляла «Судово-юридична газета», Верховна Рада ухвалила закон, який серед іншого передбачає, що на час війни держслужбовців та керівників держпідприємств будуть призначати без конкурсу.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Андрей Костин: Генпрокурор безотлагательно назначит победителя конкурса на руководителя САП
Андрей Костин: Генпрокурор безотлагательно назначит победителя конкурса на руководителя САП
Сегодня день рождения празднуют
 • Вадим Кузнецов
  Вадим Кузнецов
  суддя Центрального апеляційного господарського суду
 • Оксана Олійник
  Оксана Олійник
  суддя Вищого антикорупційного суду
 • Володимир Гевко
  Володимир Гевко
  суддя Господарського суду Тернопільської області
загрузка...