В НАБУ объяснили, получают ли их работники в тылу дополнительное вознаграждение во время военного положения, ОТВЕТ

08:05, 14 февраля 2023
Стало известно, могут ли рассчитывать на дополнительное вознаграждение работники НАБУ, не находящиеся непосредственно в зоне ведения военных действий.
В НАБУ объяснили, получают ли их работники в тылу дополнительное вознаграждение во время военного положения, ОТВЕТ
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Как ранее писала «Судебно-юридическая газета», 20 января 2023 года Кабмин своим постановлением №43 внес изменения в постановление КМУ от 28 февраля 2022 г. №168 «Вопросы некоторых выплат военнослужащим, лицам рядового и начальствующего состава, полицейским и их семьям во время действия военного положения».

Впоследствии в Минобороны отметили, что с 1 февраля произойдут изменения, которые коснутся ограничения выплат для «военнослужащих и сотрудников системы МВД, находящихся вне зоны боевых действий в разных регионах Украины, срочников и курсантов вузов, офицеров управлений и штабов, а также некоторых других категорий».

Вместе с тем, в постановлении от 20 января Кабмин не затрагивал те вопросы, о которых заявили в Минобороны. Из ответа Министерства обороны Украины на запрос «Судебно-юридической газеты» следует, что 25 января 2023 был издан приказ Минобороны № 44, которым урегулирован новый порядок выплат военнослужащим ВСУ (подробнее по ссылке).

Соответствующие приказы издали и другие органы. В частности, согласно Приказу МВД от 26 января 2023 года №38, теперь полицейские в тылу могут рассчитывать только на доплату не более 10 тысяч грн за некоторыми исключениями (подробнее по ссылке).

Также приказ издало и Управление государственной охраны (УГО). В ответе на запрос «Судебно-юридической газеты» начальник Управления Сергей Рудь отметил, что приказом УГО от 31.01.2023 №68 утвержден Порядок выплаты дополнительного вознаграждения военнослужащим УГО во время действия военного положения.

Указанным Порядком установлено, что дополнительное вознаграждение в размере до 30 000 гривен выплачивается на период действия военного положения военнослужащим УГО Украины со дня принятия (призыва) на военную службу до дня исключения из списков личного состава УГО Украины в связи с увольнением с военной службы или направлением для прохождения военной службы в другое военное формирование в расчете на месяц пропорционально времени прохождения службы независимо от того, находятся ли они непосредственно в зоне ведения боевых действий.

Свой ответ предоставило «Судебно-юридической газете» и Национальное антикоррупционное бюро.

«Відповідно до п. 2-1 постанови Кабміну від 28.02.2022 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» №168 керівники відповідних міністерств та державних органів визначають порядок і умови виплати додаткової винагороди, одноразової грошової винагороди, одноразової грошової допомоги, розміри виплати додаткової винагороди в розмірі до 30 тисяч грн.

У Національному бюро питання виплати додаткової винагороди працівникам врегульовано в Положенні про порядок виплати додаткової винагороди працівникам НАБУ, яких задіяно до заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, затвердженому наказом НАБУ від 08.06.2022 №214 (зі змінами).

Пунктом 1 розділу ІІ Положення визначено, що додаткова винагорода відповідним працівникам Національного бюро, яких задіяно до заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, за календарний період проходження служби в місячному періоді встановлюється та виплачується пропорційно кількості календарних днів запланованої участі у виконанні заходів, визначених цим Положенням, крім періодів, зазначених у пункті 1 розділу IV цього Положення.

Підставами для формування списків та занесення до них відповідних працівників Національного бюро, яких задіяно до заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, з метою нарахування додаткової винагороди можуть бути:

- залучення чи сприяння діяльності військовому командуванню і військовим адміністраціям у передбаченому актами Національного бюро (та міжвідомчими актами) порядку в районах воєнних дій;

- необхідність виконання обов’язків, у тому числі вчинення управлінських функцій у районах воєнних дій;

- в інших випадках, визначених цим Положенням.

Отже, працівники Управління спеціальних операції Національного бюро, які не перебувають безпосередньо у зоні ведення воєнних дій, на період дії воєнного стану не отримують додаткову винагороду в розмірі 30 000 грн пропорційно в розрахунку на місяць.

Працівники Управління спеціальних операції Національного бюро, яких задіяно до заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії та які виконують свої обов’язки в районах ведення (здійснення) воєнних (бойових) дій мають право на отримання додаткової винагороди відповідно до норм постанови КМУ та Положення», - зазначило у своїй відповіді НАБУ.

Хто може розраховувати на 70 тисяч грн

Отже, обрахунок додаткової винагороди працівникам НАБУ, які підпадають під визначені Положенням критерії, здійснюється шляхом ділення місячного розміру додаткової винагороди 30000 грн на кількість календарних днів у місячному періоді дії воєнного стану та множення на кількість днів проходження служби у цей період за винятком періодів, зазначених у пункті 1 розділу IV цього Положення.

Разом з тим, у самому Положенні про порядок виплати додаткової винагороди працівникам НАБУ (розділ ІІІ) передбачено, що працівники НАБУ можуть отримати також додатково 70 тисяч грн.

Так, збільшена додаткова винагорода (до 70000 грн додатково до додаткової винагороди) установлюється та виплачується за фактичний час, коли були задіяні відповідні працівники Національного бюро до заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, та які:

- брали чи беруть активну участь у воєнних діях;

- забезпечували чи забезпечують активно здійснення інших заходів з національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо у районах воєнних дій;

- в інших випадках, визначених цим Положенням.

Загалом далі - дії (заходи).

Збільшена додаткова винагорода виплачується пропорційно часу участі в діях (заходах) у місячному періоді здійснення дій (заходів) під час дії воєнного стану, що обраховується за час фактичної участі в діях (заходах).

Перелік дій (заходів) з національної безпеки та оборони, відсічі і стримування збройної агресії, до забезпечення яких можуть задіюватися відповідні працівники Національного бюро, визначений у додатку 2 до цього Положення (наводимо в кінці матеріалу).

За рішенням Директора Національного бюро, або особи, яка виконує його повноваження, Першого заступника чи заступника Директора Національного бюро, керівника самостійного структурного підрозділу розмір коригувального коефіцієнта, що визначено додатком 2, може бути зменшено залежно від ступеня складності завдань, що виконувались.

Обрахунок персонального розміру збільшеної додаткової винагороди кожного з відповідних працівників Національного бюро, якого задіяно до заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, проводиться шляхом ділення місячного розміру збільшеної додаткової винагороди (з урахуванням пункту 3 розділу I) на кількість календарних днів у місячному періоді дії воєнного стану та множення на кількість днів безпосередньої участі у воєнних діях і на коригувальний коефіцієнт. У разі несення працівником Національного бюро служби протягом доби, розрахунок добового часу зараховується як два календарних дні, в якому доба почалася та закінчилася. Розміри коригувальних коефіцієнтів до розрахунку включаються згідно з додатком 2 до цього Положення.

Час безпосередньої активної участі у воєнних діях може бути включений лише у разі здійснення дій (заходів) у районах воєнних дій.

Підтвердженням здійснення дій (заходів) є список відповідних працівників Національного бюро, яких задіяно до заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії з обрахованим у зазначений спосіб розміром винагороди, що пропонується до виплати (додаток 3), який надалі є додатком до наказу.

Розмір збільшеної додаткової винагороди не може бути більшим ніж 70 тисяч гривень у розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.

Збільшена додаткова винагорода не може виплачуватися без нарахування та виплати додаткової винагороди.

Додаткова винагорода не встановлюється відповідним працівникам Національного бюро, яких задіяно до заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії за період:

обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або цілодобового домашнього арешту;

перебування у відпустках;

відсторонення від виконання службових обов'язків (посади);

після закінчення терміну службового відрядження відповідно до наказів, якщо відповідний працівник Національного бюро, якого задіяно до заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, не повернувся до постійного місця несення служби;

перебування у службовому відрядженні за кордоном;

відсутності за місцем знаходження органу (підрозділу) з незаконних причин;

зафіксованої відмови від виконання службових обов'язків відповідними працівниками Національного бюро, яких задіяно до заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії.

Відповідним працівникам Національного бюро, яких задіяно до заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, які зникли безвісти, винагорода нараховується та виплачується за рішенням Директора Національного бюро або особи, яка виконує його повноваження, враховуючи зазначені умови, до останнього дня несення служби перед зникненням. Умови виплати додаткової винагороди за період після встановлення їх зникнення будуть визначатися за окремим рішенням Директора Національного бюро або особи, яка виконує його повноваження, після з'ясування обставин зникнення.

Одноразова грошова допомога сім'ям загиблих працівників Національного бюро

Сім'ям загиблих працівників Національного бюро, яких задіяно до заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 15 000 000 гривень, яка розподіляється рівними частками на всіх отримувачів, передбачених у статті 16-1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", крім громадян Російської Федерації або Республіки Білорусь та осіб, які постійно проживають на територіях цих країн, осіб, які засуджені за державну зраду, колабораційну діяльність, пособництво державі-агресору.

Особи, які мають право на отримання зазначеної одноразової грошової допомоги, можуть реалізувати це право з дня його виникнення. Днем виникнення такого права є дата загибелі працівника Національного бюро, якого задіяно до заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, в період дії воєнного стану, що зазначена у свідоцтві про смерть.

Автор: Наталья Мамченко

Подписывайтесь на наш Тelegram-канал t.me/sudua, на Twitter, а также на нашу страницу в Facebook и в Instagram, чтобы быть в курсе самых важных событий. 

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Калугіна
    Інна Калугіна
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду
  • Микола Місечко
    Микола Місечко
    суддя Оболонського районного суду міста Києва