Втручання в діяльність судді з Дніпропетровської області: ВРП розглянула повідомлення

13:35, 28 ноября 2018
Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Генеральної прокуратури України.
Втручання в діяльність судді з Дніпропетровської області: ВРП розглянула повідомлення
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

У вівторок, 27 листопада,  Вища рада правосуддя розглянула повідомлення судді Заводського районного суду міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області Тамари Шарко про втручання у її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя, передає прес-служба ВРП.

У повідомленні зазначено, що у провадженні Заводського районного суду міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області (колегія суддів у складі головуючого судді Шарко Т.Є., суддів Савранського Т.А., Бондаренко Н.О.) перебуває об’єднане кримінальне провадження за обвинуваченням Ляшенка О.Ю. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), частиною третьою статті 187 (розбій) Кримінального кодексу України, Сімона В.В. — кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 187 КК України.

Ухвалою суду від 9 січня 2018 року у цій справі до обвинувачених застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, визначено розмір застави — 115 прожиткових мінімумів доходів громадян для працездатних осіб, що становить 195 500 гривень. Згідно з повідомленнями Установи виконання покарань №4 у зв’язку із внесенням застави Ляшенко О.Ю. звільнений з-під варти 12 січня 2018 року, Сімон В.В. — 24 січня 2018 року.

Як повідомляє суддя Шарко Т.Є., 6 березня 2018 року після судового засідання у справі до суду надійшло клопотання від заставодавця Юлії Чуйкової, у якому вона просила змінити Ляшенку О.Ю. запобіжний захід на будь-який інший, не пов’язаний із заставою, та повернути їй кошти, внесені як заставу за Ляшенка О.Ю., у зв’язку з її відмовою в подальшому виконувати обов’язки заставодавця. 12 березня 2018 року до суду повторно надійшло клопотання Чуйкової Ю.Ю. аналогічного змісту.

Суддя Шарко Т.Є. зазначає, що в судовому засіданні 11 квітня 2018 року нею як головуючим суддею було роз’яснено учасникам судового провадження положення статті 331 (обрання, скасування або зміна запобіжного заходу в суді) Кримінального процесуального кодексу України, а також те, що подані Чуйковою Ю.Ю., яка не є стороною обвинувачення або захисту, клопотання про зміну запобіжного заходу обвинуваченому розгляду по суті не підлягають.

17 квітня 2018 року до Заводського районного суду міста Дніпродзержинська надійшло клопотання обвинуваченого Ляшенка О.Ю. про зміну йому запобіжного заходу на інший, не пов’язаний із заставою, та повернення Чуйковій Ю.Ю. коштів, внесених як застава.

Як зазначив доповідач — член Вищої ради правосуддя Вадим Беляневич, суддя Шарко Т.Є. зауважує, що в судовому засіданні 18 квітня 2018 року під час вирішення питання щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченому Ляшенку О.Ю. було оголошено перерву до 26 квітня 2018 року.

Суддя Шарко Т.Є. повідомляє, що 19 квітня 2018 року невідомі особи, незадоволені результатами судового засідання від 18 квітня 2018 року, надіслали на мобільний номер телефону її співмешканця sms-повідомлення, в яких, з-поміж іншого, було зазначено адресу проживання судді та повні анкеті дані її малолітнього сина. Також ці повідомлення містили погрози судді та вимоги повернути заставу.

«Надіслання суддям sms-повідомлень із погрозами та закликом прийняти певне рішення у судовій справі є втручанням у діяльність суддів при здійсненні правосуддя, за яке передбачена кримінальна відповідальність», — зазначив Вадим Беляневич.

Доповідач зауважив, що сам факт надсилання подібних повідомлень на особистий мобільний номер телефону членів сім’ї судді може викликати у судді обґрунтоване занепокоєння щодо власної безпеки та безпеки його родини, і в такий спосіб здійснюється психологічний тиск на суд.

На запит члена ВРП прокуратура Дніпропетровської області поінформувала, що за зверненням судді Шарко Т.Є. Дніпродзержинською місцевою прокуратурою 14 травня 2018 року внесено відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за частиною першою статті 376 (втручання в діяльність судових органів) КК України за фактом можливого втручання невстановлених осіб у діяльність судді.

Зважаючи на наведене, Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Генеральної прокуратури України щодо надання щомісяця інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14 травня 2018 року за повідомленням судді Заводського районного суду міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області Тамари Шарко про втручання у її діяльність щодо здійснення правосуддя.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що ВРП звернеться до ГПУ щодо втручання у діяльність судді Жовтневого районного суду Маріуполя Олександра Музики. Як стало відомо, відеозапис під назвою «Суддя Музика фальсифікує ухвалу та справу» поширено у мережі Інтернет.

Також ми повідомляли, що до ВРП надійшло повідомлення голови Харківського апеляційного адміністративного суду про втручання у діяльність судді цього суду Надії Бартош щодо здійснення правосуддя.

Додамо, Вища рада правосуддя у вівторок, 27 листопада, розглянула повідомлення судді Криворізького районного суду Дніпропетровської області Наталії Коваль про втручання у її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя.

 

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду