Стало відомо, коли присяжним потрібно подавати електронну декларацію

10:55, 30 января 2019
Документ потрібно подати до 1 квітня 2019 року.
Стало відомо, коли присяжним потрібно подавати електронну декларацію
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Чинне законодавство передбачає, що присяжні під час виконання своїх обов’язків в суді (тобто, під час залучення до розгляду конкретної справи) стають суб’єктами, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон), передає прес-служба Зарічного райсуду м. Суми.

На присяжних розповсюджується обов’язок у порядку і строки визначені Розділом 7 (ст.ст.45-52) вказаного Закону подати електронну декларацію.

Тобто, якщо протягом 2018 року Ви приймали участь у розгляді цивільної чи кримінальної справи, незалежно від того чи отримали виплати за виконання обов’язків у суді як присяжного, зобов’язані до 01 квітня 2019 подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Якщо Ви протягом 2018 року були увільнені від виконання обов’язків присяжного, то також зобов’язані до 1 квітня 2019 року подати електронну декларацію за минулий рік.

У зв'язку з наведеним, Зарічний районний суд м. Суми нагадує про необхідність подання присяжними до 1 квітня 2019 року електронної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік. Упродовж 7 днів після подання декларації суб’єкт декларування має право подати виправлену декларацію.

«Також зверніть увагу! Вам необхідно завчасно отримати електронно-цифровий підпис для заповнення в подальшому Е-декларації.

Звертаємо увагу на те, що порушення вимог фінансового контролю, умисне недекларування або декларування недостовірної інформації є корупційними правопорушеннями, за які передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Наслідки порушення вимог фінансового контролю визначені у статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а декларування недостовірної інформації або умисне неподання декларації суб'єктом декларування - у статті 366-1 Кримінального кодексу України», - йдеться у повідомленні суду.

Додамо, на офіційному веб-сайті НАЗК є роз'яснення щодо заповнення електронних декларацій та навчальне відео із заповнення декларацій у системі «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» за посиланням.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що заповнювати декларацію про доходи стало простіше. На офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України з’явився сервіс, який допоможе заповнити електронну декларацію про доходи без помилок.

Також ми повідомляли, як змінити електронну поштову скриньку в Єдиному державному реєстрі декларацій. Відповідну інструкцію оприлюднило Національне агентство з питань запобігання корупції.

Ще раніше стало відомо, що Державна фіскальна служба запровадила сервіс з автоматичного заповнення декларації.

 

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду