Автоматичне заповнення декларації: ДФС оприлюднила інструкцію

11:14, 16 января 2019
Скористатися сервісом можуть фізичні особи, які подають річну декларацію.
Автоматичне заповнення декларації: ДФС оприлюднила інструкцію
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

З 1 січня розпочалася кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2018 року, повідомляє прес-служба ДФС.

З метою підвищення якості обслуговування платників податків та спрощення процедури подання податкової декларації ДФС запроваджено новий сервіс в електронному кабінеті платника. Він передбачає часткове автоматичне заповнення декларації про майновий стан та доходи на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб та відомостей про об’єкти нерухомого чи рухомого майна.

Скористатися зазначеним сервісом можуть фізичні особи, які відповідно до законодавства зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи, особи, які мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки, та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльністю.

Щоб подати декларацію в електронному вигляді з використанням сервісу автоматичного часткового заповнення, слід завчасно подбати про отримання особистого електронного цифрового підпису, який можна отримати у будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів. З переліком АЦСК можна ознайомитися у відкритій частині електронного кабінету. Більшість АЦСК надає таку послугу безкоштовно.

Слід зауважити, що інформація з Державного реєстру фізичних осіб, на підставі якої автоматично заповнюється декларація, може бути неповною, оскільки у Державному реєстрі не відображаються дані щодо доходів, отриманих від фізичних осіб, та іноземні доходи. Тому при заповненні декларації будь-яке значення можна відкоригувати в ручному режимі.

Заповнення декларації в електронному кабінеті надасть можливість:

- скоротити час і витрати на подання звітності;

- мінімізувати помилки при заповненні декларації;

- у разі необхідності надати копії документів у додатку до декларації, що важливо, зокрема, при використанні права на податкову знижку.

Заощаджуйте свій час та зменшуйте витрати на подання звітності. 

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що у складі Держфіскальної служби з’явився новий підрозділ — Департамент трансфертного ціноутворення.

Крім того, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман підписав постанову про реорганізацію Державної фіскальної служби України шляхом поділу на Державну податкову і Державну митну служби. 

Також нам стало відомо, що Державною фіскальною службою України в рамках підготовки проекту Антикорупційної програми розпочато процес формування персонального складу Комісії з оцінки корупційних ризиків.

Варто зазначити, ДФС пояснила, коли не подається річна декларація про майновий стан і доходи.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде