Прес-служба Верховного Суду оприлюднила черговий огляд практики Європейського суду з прав людини, який містить рішення, ухвалені ЄСПЛ з 18 по 22 лютого 2019 року.
Огляд також включає опис семи справ проти України.
У справі GARBUZ v. UKRAINE заявник скаржився на незабезпечення судом першої інстанції допиту свідків та на надмірну тривалість кримінального провадження щодо нього.
У справах MEDYANIKOV v. UKRAINE, BEKETOV v. UKRAINE, SYENIN v. UKRAINE заявники скаржилися на жорстоке поводження з ними працівників правоохоронних органів, неналежні умови ув’язнення та відсутність відповідного медичного лікування.
У справах KOSTYUKOV v. UKRAINE та SHUMELNA v. UKRAINE ЄСПЛ констатував порушення п. 1 ст. 6 Конвенції у зв’язку з надмірною тривалістю проваджень щодо заявників, та у справі SKLYAR AND YEKUSHENKO v. UKRAINE встановлено порушення у зв’язку з надмірним триманням заявника під вартою без вмотивованого рішення суду.
Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що прес-служба ВС опублікувала огляд рішень ЄСПЛ, ухвалених з 11 по 15 лютого, який містить два рішення у справах проти України.
Також ми повідомляли, що з’явився дайджест судової практики Великої Палати ВС, який містить огляд правових позицій, висловлених у постановах ВП ВС за лютий 2019 року.
Крім того, ЄСПЛ ухвалив рішення у справі «Гарбуз проти України». Чоловік був затриманий при отриманні хабара, але поняті відмовились свідчити у суді. ЄСПЛ присудив заявнику сатисфакцію у розмірі 1,2 тисячі євро моральної шкоди.