Виплата страхового відшкодування: висновок ВП ВС

20:15, 26 июня 2019
Потерпілий звернувся з позовом до Моторного (транспортного) страхового бюро України про стягнення шкоди.
Виплата страхового відшкодування: висновок ВП ВС

Велика Палата Верховного Суду винесла рішення щодо цивільного позову у кримінальному провадженні (Справа №465/4621/16-к). Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила суддя ВС Наталя Антонюк.

Положення частини 1 статті 128 КПК України щодо можливості пред’явлення цивільного позову у кримінальному провадженні особою, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, зокрема, до фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, треба розуміти як можливість пред’явлення зазначеного позову до Моторного (транспортного) страхового бюро України як юридичної особи, на яку статтею 41 Закону «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» покладено обов’язок відшкодування такої шкоди.

Для розгляду в межах кримінального провадження цивільного позову потерпілого до Моторного (транспортного) страхового бюро України про стягнення шкоди, завданої внаслідок вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 286 КК України, попереднє звернення потерпілого до МТСБУ із заявою про виплату страхового відшкодування в порядку, визначеному статтею 35 Закону «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» не є обов’язковим.

Раніше «Судово-юридична газета» оприлюднювала ключові рішення Верховного Суду за 2018 рік.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Суддя КСУ: підозрюваним у тероризмі полегшили можливість уникати відповідальності
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Дмитрий Василяка
    Дмитрий Василяка
    судья Херсонского окружного административного суда
  • Неля Ластовка
    Неля Ластовка
    судья Днепровского районного суда Киева в отставке