В Одеському апеляційному суді впроваджується особливий режим роботи на період карантину

19:45, 16 марта 2020
З 17 березня до 3 квітня 2020 року зупинено розгляд справ у відкритих судових засіданнях.
В Одеському апеляційному суді впроваджується особливий режим роботи на період карантину
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

На підставі рішення зборів суддів Одеського апеляційного суду від 16 березня під час карантину в суді впроваджується особливий режим роботи. Про це повідомляє прес-служба суду.

Зазначається, що з 17 березня до 3 квітня 2020 року, зупининено розгляд справ у відкритих судових засіданнях за участю учасників судового процесу та припинено їх пропуск до залів судових засідань на час вжитих заходів.

Обмеження не стосуються розгляду:

  • матеріалів по негласним слідчим (розшуковим) діям та оперативно-розшуковим заходам;
  • апеляційних скарг у кримінальних провадженнях на судові рішення (в тому числі слідчих суддів):
  • в яких обрано або продовжено строк тримання під вартою;
  • в яких спливають строки тримання осіб під вартою або строки призначеного обвинуваченим покарання у виді позбавлення волі;
  • подання та клопотання про направлення до іншого суду кримінальних проваджень, в яких до підозрюваних/обвинувачених застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою;
  • апеляційних скарг у справах про адміністративні правопорушення, якщо у разі відкладення розгляду справи закінчаться строки, передбачені ст.38 КУпАП.

Апеляційний суд розглядає інші кримінальні провадження за апеляційними скаргами на ухвали слідчих суддів щодо застосування заходів кримінального провадження, участь в яких сторін не є обов’язковою, за наявності відомостей про їх повідомлення про дату, час і місце розгляду справи. У разі надходження на адресу суду клопотань учасників процесу про розгляд справи за їх участю, суд відкладає судове засідання на іншу дату.

В день судового розгляду, учасники кримінальних проваджень, які прибули до апеляційного суду, повинні знаходитися на першому поверсі та у визначений час розгляду справи мають повідомити по телефону секретаря судового засідання (зазначений в списках кримінальних проваджень, призначених до розгляду) про явку та очікувати від нього відповідного запрошення до залу судового засідання.

Апеляційний суд розглядає цивільні справи, які не віднесені до справ, зазначених у ч.ч.1,2 ст.369 ЦПК України, у відсутності учасників справи та осіб, які не залучалися до участі у справі судом першої інстанції, за наявності відомостей про їх повідомлення про дату, час і місце розгляду справи. У разі відсутності таких даних, а також у разі подання заяви (заяв) про бажання прийняти участь у справі особисто, суд відкладає судове засідання на іншу дату.

Рекомендувати учасникам судових процесів:

  • знайомитися з матеріалами справ після завершення карантину;
  • для повідомлення суду про заяви, клопотання використовувати альтернативні шляхи звернення (електронну пошту та телефон).

Самостійне переміщення учасників судового процесу по суду не дозволяється.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що з’їзд суддів через карантин поки переносити не будуть.

Також ми писали, що Голова Ради суддів України Богдан Моніч звернувся до голів судів з рекомендацією запровадити особливий режим роботи на період карантинних заходів. 

Крім того, скасовано засідання Вищої ради правосуддя, призначені на 19, 24, 25 березня 2020 року. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый