Стало відомо, кого із суддів викрито на порушенні антикорупційного законодавства

18:31, 17 июня 2020
На суддів Господарського суду міста Києва та Уманського міськрайонного суду Черкаської області складені протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією.
Стало відомо, кого із суддів викрито на порушенні антикорупційного законодавства
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Двох суддів викрито у порушенні антикорупційного законодавства. Вони несвоєчасно повідомили НАЗК про суттєві зміни у майновому стані. Про це пише Резонанс 17 червня із посиланням на Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України.

За офіційними даними, за порушення вимог закону на суддів Господарського суду міста Києва та Уманського міськрайонного суду Черкаської області складені протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією.

Поліцейські з’ясували, що судді несвоєчасно повідомили Національне агентство про суттєві зміни у майновому стані. Так, суддя Господарського суду міста Києва у 2018 році придбала житловий будинок та земельну ділянку, вартість яких перевищує 50 прожиткових мінімумів. Крім того, вона отримала подарунок від неблизької особи у грошовій формі. Про факт набуття у власність нерухомості суддя, відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції», повинна була повідомити НАЗК у встановлений строк. Однак цього не зробила, а одержувати подарунок взагалі не мала право від даної особи.

Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області також у визначений законодавцем термін не повідомила про отримання у 2018 році доходу, який перевищує 50 прожиткових мінімумів.

Інформацію про вчинення суддями адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, були скеровані до Національного агентства, на підставі якої стосовно суддів складені протоколи. А саме три протоколи стосовно судді Господарського суду міста Києва - два протоколи за ч. 2 ст. 172-6 (Порушення вимог фінансового контролю) Кодексу України про адміністративні правопорушення та один - за ч. 1 ст. 172-5 (Порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків) стосовно судді Уманського міськрайонного суду Черкаської області - ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Наразі матеріали знаходяться на розгляді в суді.

Як стало відомо Резонансу з джерел, наближених до судової влади, зокрема, йдеться про суддю Господарського суду Києва — Ганну Бондаренко.

ЗМІ писали, що за даними декларацій за 2015 рік, вона зайняла друге місце (з кількістю готівки – 13,12 млн грн) в топ-10 суддів з найбільшою кількістю готівкових коштів.

У свою чергу суддя Бондаренко у соціальній мережі пояснила походження понад 13 млн грн у її декларації. У Facebook вона написала: «Гроші задекларовано моїм чоловіком плюс фінансові зобов’язання майже на ту саму суму його ж. Він ніколи не був держслужбовцем. Бізнес його «накрився» після окупації Криму, частину коштів вдалося вивести, частину позичили партнери». Суддя Бондаренко підкреслила, що вона одружилася 2015 року, тому «раніше не декларувала ці суми».

Раніше «Судово-юридична газета» інформувала, що НАЗК направило до суду адмінпротоколи стосовно двох заступників міністрів, народного депутата та судді

Нагадаємо, НАЗК вже перевіряє декларації суддів Верховного Суду та КСУ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Володимир Погребняк
    Володимир Погребняк
    суддя Верховного Суду у Касаційному господарському суді
  • Наталія Богацька
    Наталія Богацька
    голова Південно-західного апеляційного господарського суду
  • Тетяна Кудрявцева
    Тетяна Кудрявцева
    суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська