У КСУ стартував Конституційний тиждень

15:51, 19 июня 2020
Олександр Тупицький в рамках заходу обговорив із представником ОБСЄ в Україні питання імплементації інституту спеціального радника.
У КСУ стартував Конституційний тиждень
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Напередодні святкування 24-і річниці прийняття Конституції України в Конституційному Суді стартував «Конституційний тиждень». Про це інформує прес-центр КСУ.

Зокрема, у рамках його проведення заплановано низку заходів, зокрема проведення міжнародної конференції, присвяченої проблематиці інтерпретації в конституційному судочинстві, онлайн-семінарів, у яких візьмуть участь очільники та судді органів конституційної юрисдикції іноземних держав, провідні вітчизняні й міжнародні експерти, інші заходи.

Конституційний тиждень було розпочато із робочої зустрічі голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького з Координатором проектів ОБСЄ в Україні, послом Генріком Вілладсеном.

На початку зустрічі сторони відзначили конструктивний характер довготривалого співробітництва між Конституційним Судом України та Координатором проектів ОБСЄ в Україні. Олександр Тупицький від імені Конституційного Суду України висловив вдячність послу за постійну підтримку, наголосивши, що Координатор проектів ОБСЄ в Україні був і залишається одним із найнадійніших партнерів Суду впродовж багатьох років.

Доказом цього є реалізація спільного трирічного проекту: «Підтримка захисту прав людини через покращення доступу до конституційної юстиції». Співрозмовники висловили вдячність Уряду Федеративної Республіки Німеччини за підтримку та готовність у сприянні реалізації окремих компонентів проекту.

Сторони також обговорили питання імплементації інституту спеціального радника, наголосивши на його перевагах. Висновки незалежних експертів, що містять кращі європейські правозахисні практики, дозволять посилити авторитет рішень Конституційного Суду України.

У свою чергу Координатор проектів ОБСЄ в Україні зауважив, що інститут спеціальних радників є гарним інструментом для усунення політичної складової в роботі Конституційного Суду України. Посол наголосив, що європейські партнери вважають незалежність діяльності Конституційного Суду України важливим елементом демократичного суспільства, де поважають верховенство права.

Наприкінці зустрічі сторони висловили підтримку одна одній, окреслили можливі форми співпраці в майбутньому та запевнили у необхідності подальшого розвитку партнерських відносин.

Раніше «Судово-юридична газета» публікувала анонс засідань КСУ на поточний тиждень.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде