Суддівський корпус завжди активно сприяв розвитку антикорупційного законодавства, — голова РСУ Богдан Моніч

18:53, 2 августа 2020
За його словами, від самого початку запровадження нового антикорупційного законодавства Рада суддів України і суддівський корпус були активними прихильниками його розвитку.
Суддівський корпус завжди активно сприяв розвитку антикорупційного законодавства, — голова РСУ Богдан Моніч
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Суддівський корпус завжди був конструктивно налаштований до вирішення питань, які пов’язані із запобіганням та боротьбою з корупцією. На цьому у вітальному слові наголосив Голова Ради суддів України Богдан Моніч під час онлайн-обговорення суддівською спільнотою проєкту Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки, яке відбулося у Вищій раді правосуддя. Про це повідомляє прес-служба ВРП.

За його словами, від самого початку запровадження нового антикорупційного законодавства Рада суддів України і суддівський корпус були активними прихильниками його розвитку. «Рада суддів України одна з найперших ґрунтовно вивчала питання конфлікту інтересів, приватних інтересів та надавала роз’яснення суддям. Саме ці роз’яснення загальних принципів та тлумачення понять, які були сформовані суддівською спільнотою, у подальшому Національне агентство з питань запобігання корупції використало у своїй роботі. Ще у жовтні 2018 року РСУ та НАЗК уклали Меморандум про співробітництво та обмін інформацією», – зауважив Богдан Моніч.

Голова РСУ розповів, що під час укладення меморандуму було досягнуто згоди, що співробітництво буде здійснюватися в напрямках формування та організації реалізації антикорупційної політики щодо запобігання, виявлення та припинення правопорушень, пов’язаних із корупцією, запобіганням правопорушенням, що пов’язані з нею, а також виявленням та припиненням правопорушень, пов’язаних із корупцією.

«Водночас мусимо констатувати, що за останні роки співпраця, навіть відповідно до цього меморандуму, залишає очікувати кращого. Ми лише з повідомлень у засобах масової інформації дізналися, що НАЗК розробляє проєкт Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки. До нас він надійшов 8 липня із пропозицією надати зауваження до 10 липня. Незважаючи на надзвичайно обмежені строки, Рада суддів України висловила позицію щодо проєкту стратегії (рішення РСУ від 17 липня 2020 року № 43), і вона багато в чому узгоджується з позицією Вищої ради правосуддя», – наголосив Голова Ради суддів України,

Богдан Моніч зауважив, що, зважаючи на дуже стислий термін для опрацювання проєкту, зібрати всі пропозиції, застереження та зауваження Раді суддів України не вдалось. Він висловив сподівання, що сьогоднішнє фахове обговорення дасть змогу знайти спільне бачення з приводу проєкту Антикорупційної стратегії і виробити єдину позицію суддівського корпусу для того, щоб такий документ був сформований. «Звісно, стратегія має бути, але вона повинна бути дієвою, а не декларативною. Нею мають бути передбачені дійсно чіткі, конкретні кроки і заходи, які дадуть очікуваний результат», – підкреслив очільник органу суддівського самоврядування.

Раніше «Судово-юридична газета» публікувала текстову трансляцію обговорення Антикорупційної стратегії від НАЗК за участі ВРП, РСУ, НАЗК та суддів.

Також глава НАЗК Олександр Новіков розповів, чим може обернутися неузгодженість суддями Антикорупційної стратегії.

Додамо, чому в Агентстві по запобіганню корупції вирішили зайнятися судами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде