КСУ розглянув справу щодо конституційності окремого положення ГПК України

15:12, 29 октября 2020
Суд перейшов до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення.
КСУ розглянув справу щодо конституційності окремого положення ГПК України

Велика палата Конституційного Суду України 29 жовтня на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглянула справу за конституційною скаргою Публічного акціонерного товариства «АЗОТ» та конституційними скаргами Акціонерного товариства «Запорізький завод феросплавів» щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремого положення пункту 1 частини третьої статті 320 Господарського процесуального кодексу України (далі – Кодекс). Про це повідомляє пресцентр КСУ.

Суб’єкти права на конституційну скаргу звернулися до Конституційного Суду України з клопотаннями розглянути питання щодо відповідності оспорюваного положення Кодексу частині другій статті 3, статті 8, частині четвертій статті 13, статті 21, частині другій статті 22, частинам першій, четвертій статті 41, частині першій статті 42, частинам першій, другій статті 55, частині першій статті 64, статті 151-2 Конституції України.

Оскаржуваним положенням Кодексу передбачено, що підставами для перегляду судових рішень у зв’язку з виключними обставинами є, зокрема, встановлена Конституційним Судом України неконституційність (конституційність) закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого (не застосованого) судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконане.

Під час пленарного засідання було зазначено, що Суд об’єднав конституційні провадження у справі за конституційними скаргами Публічного акціонерного товариства «АЗОТ» та Акціонерного товариства «Запорізький завод феросплавів» в одне конституційне провадження.

Також з метою забезпечення повного і об’єктивного розгляду Судом справи було направлено запити до органів державної влади, закладів вищої освіти, наукових установ, окремих науковців з проханням висловити правові позиції щодо питань, порушених у конституційних скаргах.

Дослідивши матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання, Суд перейшов до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення.

Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті Конституційного Суду України за посиланням.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що оприлюднено рішення Конституційного Суду, що стосується системи декларування та НАЗК, через яке Україна може втратити безвіз.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Пенсионную реформу в Украине обсудят при участии министра финансов и министра соцполитики, ОНЛАЙН
Пенсионную реформу в Украине обсудят при участии министра финансов и министра соцполитики, ОНЛАЙН
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Тарас Бисага
  Тарас Бисага
  суддя Закарпатського апеляційного суду
 • Лариса Татарчук
  Лариса Татарчук
  голова Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська
 • Олена Осіпова
  Олена Осіпова
  суддя Сумського окружного адміністративного суду
 • Антон Рупак
  Антон Рупак
  суддя Вінницького апеляційного суду
 • Любов Стас
  Любов Стас
  суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду
загрузка...