Законодавство не містить обов'язків роботодавця попереджати керівника закладу про закінчення терміну дії контракту: судова практика

10:51, 25 ноября 2020
Положення трудового законодавства та умови контракту не містять обов'язків роботодавця попереджати керівника закладу про закінчення терміну дії контракту.
Законодавство не містить обов'язків роботодавця попереджати керівника закладу про закінчення терміну дії контракту: судова практика

В силу норми ст. 39-1 КЗпП України, якщо після закінчення строку трудового договору (пункти 2 і 3 статті 23) трудові відносини фактично тривають і жодна із сторін не вимагає їх припинення, дія цього договору вважається продовженою на невизначений строк. Про це нагадала пресслужба Одеського апеляційного суду, інформуючи про відповідну судову практику.

Одеський апеляційний суд залишив без змін  рішення районного суду та не знайшов підстав для визнання незаконним звільнення колишнього директора КП.

Встановлено, що КП перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, повноваження з управління яким делеговано обласній державній адміністрації. На підставі рішення Одеської обласної ради «про укладення контракту з директором комунального підприємства» було вирішено укласти контракт  строком на 3 роки. Термін дії контракту було встановлено з 01.06.2015 року до 01.06.2018 року. Розпорядженням Одеської ОДА 01.06.2018 р. особу було звільнено з посади директора у зв’язку із закінченням строку дії контракту.

Позивач, посилаючись на норму ст. 241-1 КЗпП України, стверджував, що останнім днем дії контракту було 31 травня 2018 року, і оскільки станом на зазначену дату сторони не вчинили жодних дій, які б свідчили про припинення трудових відносин, на його переконання дію договору слід вважати продовженою на невизначений строк. Також позивач ставив під сумнів наявність повноважень у голови Одеської ОДА на звільнення його з посади директора комунального підприємства.  

Апеляційний суд, відмовляючи у задоволенні апеляційної скарги, виходив з того, що суд першої інстанції вірно дійшов висновку, що останнім днем строку дії контракту, і відповідно робочим днем, було 6 травня 2018 року, оскільки про це прямо зазначено у самому контракті і не потребує доказування. Також апеляційний суд погоджується із позицією суду першої інстанції, що звільнення директора комунального підприємства Одеської обласної ради у разі закінчення строку дії контракту належить до повноважень голови Одеської ОДА, які були делеговані йому Одеською обласною радою.

Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером: 522/12717/18.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що роботодавець не може в односторонньому порядку змінювати строки попередження при звільненні працівника за власним бажанням.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Пленум Верховного Суда рассматривает конституционность Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН
Пленум Верховного Суда рассматривает конституционность Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Іванна Іванюк
  Іванна Іванюк
  суддя Залізничного районного суду м. Львова
 • Олена Висоцька
  Олена Висоцька
  заступник Міністра юстиції України
 • В'ячеслав Хохуляк
  В'ячеслав Хохуляк
  суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду
загрузка...