Асоціація суддів господарських судів застерігає про можливу зупинку роботи ВРП

16:50, 28 июля 2021
Громадська організація наголошує, що на сьогодні фактично єдиним діючим органом судового врядування, що залишився, є Вища рада правосуддя.
Асоціація суддів господарських судів застерігає про можливу зупинку роботи ВРП

Закон № 5068 потребує додаткового обговорення з обов’язковим врахуванням рішень Конституційного Суду України. Про це наголосили представники Громадської організації «Асоціація суддів господарських судів України», передає пресслужба Вищої ради правосуддя.

«Кадровий голод у судах призвів до збільшення навантаження суддів, що негативно вплинуло на доступ громадян до правосуддя. Така ситуація склалась в результаті непродуманих законодавчих змін, які призвели до припинення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України», – зазначають судді.

На переконання Асоціації, систематичні зміни законодавства у сфері судоустрою і статусу суддів не завжди є виправданими та результативними.

Представники Асоціації наголошують, що положення Закону № 5068 щодо порядку утворення та діяльності Етичної ради викликають питання та, вірогідно, не відповідають Конституції України. Запропонована вказаним Законом Етична рада за своєю суттю та повноваженнями є аналогічна Комісії з питань доброчесності та етики, передбаченій статтею 28-1 Закону України № 193-IX. Конституційний Суд України у своєму Рішенні від 11 березня 2020 року № 4-р/2020 зазначив: «...Комісія наділена повноваженнями щодо контролю за діяльністю членів ВРП... проте ці повноваження не мають конституційної основи».

Стосовно наявності в Етичній раді міжнародного елементу судді зазначають: «Міжнародні партнери можуть мати виключно дорадчу функцію у формуванні державних органів».

Громадська організація наголошує, що на сьогодні фактично єдиним діючим органом судового врядування, що залишився, є Вища рада правосуддя.

Водночас Асоціація, що об’єднує професійних суддів, висловлює занепокоєння стосовно положення Закону щодо відсторонення члена ВРП від посади та зупинення його повноважень до ухвалення рішення органом, що обрав (призначив) цього члена ВРП. Адже при реалізації цієї норми можливе зупинення діяльності останнього діючого органу судового врядування. На думку суддів, це може призвести до остаточного знищення судової влади як такої, що є неприпустимим в силу положень статті 6 Конституції України.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що ВРП звільнила у відставку суддю Дніпровського райсуду міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області.

Також Вища рада правосуддя звільнила у відставку п’ятьох суддів

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Пленум Верховного Суда обсуждает конституционность Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН
Пленум Верховного Суда обсуждает конституционность Этического совета по проверке ВСП, ОНЛАЙН
Loading...
Главное за день
Сегодня день рождения празднуют
 • Ірина Гончарова
  Ірина Гончарова
  суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду
 • Олексій Симоненко
  Олексій Симоненко
  заступник Генерального прокурора України
 • Армен Бегунц
  Армен Бегунц
  суддя Другого апеляційного адміністративного суду
загрузка...