ВРП підтримує продовження строку дії чинної територіальної юрисдикції судів

15:39, 7 октября 2021
Законопроектом пропонується продовжити на один рік термін здійснення місцевими судами своїх повноважень у межах раніше визначеної (до утворення (ліквідації) районів.
ВРП підтримує продовження строку дії чинної територіальної юрисдикції судів
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Член ВРП Сергій Болотін заявив, що Вища рада правосуддя підтримує продовження строку дії чинної територіальної юрисдикції судів.  Про це він повідомив під час обговорення законопроекту № 5387 на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань правової політики.

Законопроектом пропонується продовжити на один рік термін здійснення місцевими судами своїх повноважень у межах раніше визначеної (до утворення (ліквідації) районів згідно з Постановою Верховної Ради України № 807-IX) територіальної юрисдикції, але не пізніше 1 січня 2023 року.

Відповідно до чинної норми розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв’язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України № 807-IX, але не пізніше 1 січня 2022 року.

Як відомо, суди загальної юрисдикції були розташовані здебільшого в районних центрах. Проте після зміни адміністративно-територіального устрою районними центрами в деяких випадках стали населені пункти, які не були райцентрами та на території яких не було судів. У зв’язку із цим виникла необхідність у створенні судів або їх перенесенні. Оскільки наразі триває робота над розробленням нової мережі судів, до її затвердження пропонується зберегти до 1 січня 2023 року територіальну юрисдикцію, яка діяла до ухвалення Парламентом постанови про утворення та ліквідацію районів.

«Вища рада правосуддя повністю підтримує законопроєкт, адже, незважаючи на проведену колосальну роботу, на сьогодні суди ні процесуально, ні матеріально, ні організаційно не готові до укрупнення», – сказав Сергій Болотін.

За його словами, в сучасних умовах заходи щодо укрупнення судів особливо негативно вплинуть на кримінальну юрисдикцію. «Система авторозподілу «бачить» як один об’єднаний суд ті суди, відстань між яким становить від 30 до 60 кілометрів. У разі формування колегії із суддів різних судів фактично неможливо буде проводити судові засідання. Не вирішені також питання щодо ліквідації і утворення судів як юридичних осіб (стосовно місця зберігання печатки, передання архіву). І за три місяці, до 1 січня 2022 року, навряд чи вдасться врегулювати ці питання в повному обсязі», – пояснив член ВРП.

Комітет рекомендував включити вказаний законопроєкт до порядку денного шостої сесії Верховної Ради України IX скликання.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що «оптимізацію судів» вирішили перенести на рік.

Також відзначимо, що процес оптимізації судів викликав досить неоднозначну реакцію як в середовищі суддів, адвокатів, так і місцевої влади.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

 

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Олена Кунець
    Олена Кунець
    суддя Сумського окружного адміністративного суду
  • Максим Бужанський
    Максим Бужанський
    член Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності
  • Юлія Бойченко
    Юлія Бойченко
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду