На Закарпатті вчителька відсудила у школи понад 100 тисяч гривень зарплати

14:29, 27 сентября 2022
Особа звернулася до суду з позовом до навчального закладу про скасування наказу про звільнення з роботи, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
На Закарпатті вчителька відсудила у школи понад 100 тисяч гривень зарплати
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

З початку 2022 року (станом на 26 вересня) Закарпатський апеляційний суд виніс 58 постанов у спорах, що виникають із трудових правовідносин. Як правило, справи стосуються поновлення осіб на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу. Днями по одній з таких справ колегія суддів винесла ухвалу, якою задовольнила апеляційну скаргу педагога про виплату належних їй коштів. Про це повідомляє пресслужба суду. 

Суть позову

У вересні минулого року особа звернулася до суду з позовом до Лозянського закладу середньої освіти I-II ступенів №1 про скасування наказу про звільнення з роботи, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Позовну заяву мотивувала тим, що у січні 2018 року її було призначено на посаду вчителя математики та інформатики на період відсутності основного працівника. Згідно наказу від 31 серпня 2021 року позивачку звільнили з посади з підстав закінчення строку трудового договору. Про звільнення її повідомили 17 вересня в телефонному режимі, а наступного робочого дня видали копію оскаржуваного наказу та трудову книжку. 

Позивачка вважає наказ про своє звільнення протиправним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки після виходу у травні 2021 року основного працівника на роботу вона продовжувала працювати в школі при зменшеному розмірі її педагогічного навантаження. Тому вважає, що на підставі частини 1 статті 39-1 КЗпП України дію трудового договору було продовжено на невизначений строк і за цих підстав відповідач не мав права її звільняти згідно пункту 2 статті 36 КЗпП України.

Рішення суду першої інстанції

Рішенням Міжгірського районного суду Закарпатської області позов задоволено частково: наказ директора школи про звільнення педагога було визнано неправомірним і скасовано, а позивачку поновлено на посаді вчителя інформатики з неповним навантаженням.  У решті позовних вимог місцевий суд відмовив.

Апеляційний розгляд

Предметом перегляду в суді апеляційної інстанції було рішення місцевого суду в частині відмови у задоволенні позовних вимог педагога у стягненні середнього заробітку за час вимушеного прогулу та витрат на правову допомогу.

Перевіривши матеріали справи, судова колегія дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню у повному обсязі. У постанові суду зазначено, що Лозянський ЗЗСО І-ІІ ст. №1 є окремою юридичною особою, який наділений правом прийому та звільнення педагогічних працівників у цьому закладі і повинен нести відповідальність за порушення їх трудових прав. Тож за рішенням суду з відповідача на користь позивача підлягає стягненню 103 704,48 грн із утриманням прибуткового податку й інших обов`язкових платежів (час вимушеного прогулу – 264 робочі дні) та 7 000 грн судових витрат на правову допомогу.

Раніше ми писали, що  суд захистив права вагітної жінки, яка не отримала медичну допомогу в повному обсязі.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Сегодня день рождения празднуют
  • Дмитро Приступа
    Дмитро Приступа
    суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області