В офисе Омбудсмена разъяснили, как украинцам, проживающим в Крыму, проголосовать на выборах 25 мая

11:12, 16 мая 2014
Уполномоченный по правам человека информирует, что в соответствии с Законом Украины «Об обеспечении прав и свобод граждан и правовой режим на временно оккупированной территории Украины» граждане Украины, которые проживают на временно оккупированной территории, имеют право реализовать свое право голоса на выборах путем изменения места голосования без изменения избирательного адреса (зарегистрированного места жительства).
В офисе Омбудсмена разъяснили, как украинцам, проживающим в Крыму, проголосовать на выборах 25 мая
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Накануне проведения выборов Президента Украины, а также учитывая, что во время первого совместного приема граждан работниками Секретариата Омбудсмена и Сетью правовых приемных Крыма заявители задавали вопрос о возможности проголосовать в Киеве в случае крымской регистрации, Уполномоченный по правам человека информирует, что в соответствии с Законом Украины «Об обеспечении прав и свобод граждан и правовой режим на временно оккупированной территории Украины» граждане Украины, которые проживают на временно оккупированной территории, имеют право реализовать свое право голоса на выборах путем изменения места голосования без изменения избирательного адреса (зарегистрированного места жительства). Сообщается на сайте ведомства.

Процедура голосування для громадян України, що проживають у Криму

Громадяни України, що проживають у Криму, можуть проголосувати у будь-якій з 24 областей України. Проте необхідно бути включеним до списку виборців на тій дільниці, де збираєшся проголосувати.

Для цього існує процедура тимчасової зміни місця голосування , яка забезпечує голосування виборця не за його виборчою адресою (зареєстрованим місцем проживання), а за місцем його перебування у день виборів.

Зміна місця голосування поширюється лише на одне голосування. У випадку проведення повторного голосування (так званого 2 туру виборів), виборець буде у списках виборців за місцем реєстрації виборця. Якщо він знову там не зможе проголосувати, йому потрібно повторно змінювати місце голосування.

Змінювати місце голосування на місцевих виборах не можна.

Документи, які потрібно особисто подати до органу ведення Державного реєстру виборців за місцем, де виборець планує проголосувати:

1. Заява про тимчасову зміну місця голосування виборця. Ось  зразок заяви про тимчасову зміну місця голосування виборця.

2. При поданні заяви громадянин пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України).

Адреси і телефони органів ведення Державного реєстру виборців ви можете дізнатися тут.

Коли можна змінити місце голосування?

   Змінювати місце голосування можна вже зараз, а крайнім строком для подання документів є 19 травня, оскільки місце голосування можна змінити не пізніше, як за 5 днів до дня голосування. Для другого туру, якщо він відбудеться, крайнім строком для зміни місця голосування буде 9 червня.

   Виборці, у разі задоволення їх заяви, отримують посвідчення, що підтверджує тимчасову зміну місця голосування виборця, з яким вони приходять на виборчу дільницю у день голосування і голосують.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Людмила Бившева
    Людмила Бившева
    суддя Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді
  • Валерій Лашевич
    Валерій Лашевич
    суддя Київського апеляційного суду
  • Расім Бабанли
    Расім Бабанли
    перший заступник керівника апарату Верховного Суду
  • Тетяна Варварська
    Тетяна Варварська
    заступник директора Національного антикорупційного бюро України