Відшкодування вартості навчання за рахунок держзамовлення: постанова ВП ВС

12:28, 27 июня 2019
Такі спори не можуть бути вирішені в порядку адміністративного судочинства.
Відшкодування вартості навчання за рахунок держзамовлення: постанова ВП ВС

Університет звернувся до суду із позовом про відшкодування майнової шкоди, завданої особою, яка на підставі угоди навчалася в аспірантурі за рахунок державного замовлення та у зв’язку із невиконанням індивідуального плану роботи була відрахована.

Вирішуючи питання юрисдикційної належності спору, Велика Палата Верховного Суду вказала на те, що позов закладу вищої освіти (ЗВО) про відшкодування вартості навчання за рахунок державного бюджету, якщо особа навчалася на умовах державного замовлення і була відрахована з числа аспірантів через невиконання індивідуального плану навчання, не є адміністративним, оскільки ЗВО не має встановлених нормами Кодексу адміністративного судочинства України ознак суб'єкта владних повноважень у спірних правовідносинах.

Крім того, цей спір не може бути вирішено в порядку адміністративного судочинства, оскільки адміністративний суд позбавлений правових (законодавчих) можливостей установлювати (визнавати) факт дотримання/порушення сторонами умов договору, а також застосовувати передбачені цим договором або законом наслідки в разі встановлення, зокрема, й обставин порушення зобов’язання, якщо ці питання не пов’язані із дослідженням та встановленням правомірності дій, рішень чи бездіяльності органу владних повноважень чи службовця або посадової особи як сторони спору.

Таким чином, вимоги про відшкодування вартості навчання за підготовку аспіранта за рахунок державного замовлення за своїм змістом, а також суб’єктним складом є цивільними, стосуються приватноправових відносин і згідно із ч. 1 ст. 19 Цивільного процесуального кодексу України підлягають розгляду у порядку цивільного судочинства.

Із повним текстом постанови Великої Палати Верховного Суду від 29 травня 2019 року у справі № 755/7554/18 (провадження № 14-135цс19) можна ознайомитися за посиланням.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Кабмін планує зменшити кількість бюджетних місць для магістрів.

Також ми писали, яким буде вступ у магістратуру з права в 2019 році. Вступ у магістратуру з права здійснюється на основі Єдиного фахового вступного випробування та Єдиного вступного іспиту з іноземної мови.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Суддя КСУ: підозрюваним у тероризмі полегшили можливість уникати відповідальності
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Дмитрий Василяка
    Дмитрий Василяка
    судья Херсонского окружного административного суда
  • Неля Ластовка
    Неля Ластовка
    судья Днепровского районного суда Киева в отставке