Чи діє презумпція невинуватості, коли минули строки давності розслідування: позиція ЄСПЛ

18:42, 4 сентября 2019
Кількох осіб підозрювали у злочинах, пов’язаних із шахрайством, у складі організованої групи.
Чи діє презумпція невинуватості, коли минули строки давності розслідування: позиція ЄСПЛ

Особа уникла кримінальної відповідальності через те, що минули строки давності. Втім, її зв’язок зі злочином було прямо відображено в обвинувальних вироках щодо інших осіб.

Рішення у справі «Янушкявічене проти Литви» (заява №69717/14) ухвалив Європейський суд з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Пані Віду Янушкявічене та інших осіб підозрювали у злочинах, пов’язаних із шахрайством, у складі організованої групи. Розслідування було розділене на частини, і проведено кілька судових розглядів. У різний час суди визнали підсудних (крім Янушкявічене) винними. У цих рішеннях містилися твердження про те, що Янушкявічене та інші отримували підроблені рахунки та готівку, а також те, що вони діяли спільно.

Хоча проти жінки також були висунуті остаточні звинувачення, а справу було передано до суду, останній припинив провадження як погашене давністю.

Янушкявічене поскаржилася до Європейського суду з прав людини зокрема на те, що вона не мала можливості оскаржити судові рішення проти третіх осіб. А ці рішення порушували її право на презумпцію невинуватості.

Суд у Страсбурзі розглянув цю скаргу відповідно до статті 13 (право на ефективний засіб правового захисту) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод і констатував відсутність порушення гарантій.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Янушкявічене проти Литви» (заява №69717/14) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова можна ознайомитися за посиланням.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Верховний Суд оприлюднив черговий огляд судової практики Європейського суду з прав людини.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Віталій Безгін про те, як «Слуга народу» збирається реформувати державну службу
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Светлана Хома
    Светлана Хома
    судья Хозяйственного суда Тернопольской области
  • Ирина Венедиктова
    Ирина Венедиктова
    председатель Комитета Верховной Рады Украины