Антимонопольний комітет наклав 33 млн грн штрафу на «Укрспирт»: КГС ВС розглянув справу

17:05, 5 марта 2020
КГС ВС визнав законним рішення АМКУ щодо штрафу для ДП «Укрспирт» за зловживання монопольним становищем на ринку.
Антимонопольний комітет наклав 33 млн грн штрафу на «Укрспирт»: КГС ВС розглянув справу

5 березня Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду рішення судів попередніх інстанцій залишив без змін, а касаційну скаргу ДП «Укрспирт» – без задоволення. Про це йдеться у рішенні ВС щодо справи № 910/2921/19

Раніше державне підприємство спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Антимонопольного комітету України про визнання недійсним його рішення від 20 грудня 2018 року № 748-р у справі № 126-26.13/116-18.

У цьому рішенні АМКУ зазначено, що протягом 2017 – першого півріччя 2018 року Укрспирт займало монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному ринку оптової реалізації спирту етилового ректифікованого з часткою 100 % та протягом вказаного періоду без об’єктивно виправданих причин встановлювало для покупців ціни на спирт на різному рівні, без прив’язки до обсягів закупівлі чи інших обґрунтованих критеріїв, тобто у дискримінаційний спосіб.

Такі дії ДП «Укрспирт» АМКУ визнав зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку у вигляді вчинення дій, що можуть призвести до обмеження конкуренції та ущемлення інтересів інших суб’єктів господарювання (покупців), які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку (ч. 1 ст. 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції»).

За вказані порушення на ДП «Укрспирт» накладено штраф у розмірі 33 млн грн та зобов’язано у двомісячний строк з дати отримання рішення усунути причини виникнення і припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції та щомісячно протягом року звітувати про його застосовування.

Позовні вимоги Укрспирту обґрунтовані тим, що спірне рішення є незаконним та необґрунтованим у зв’язку із: неповним з`ясуванням та недоведеністю обставин, які мають значення для справи, невідповідністю викладених у рішенні АМКУ висновків обставинам справи, неправильним застосуванням норм матеріального права.
Господарський суд міста Києва рішенням від 29 серпня 2019 року, залишеним без змін постановою Північного апеляційного господарського суду від 10 грудня 2019 року, у задоволенні позову відмовив повністю, мотивуючи відсутністю визначених законом підстав для визнання недійсним рішення АМКУ.

КГС ВС рішення судів попередніх інстанцій залишив без змін, а касаційну скаргу ДП «Укрспирт» – без задоволення.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» повідомляла, що «Укрспирт» направлять на приватизацію.  

Крім того, ми писали, що ОАСК просять заборонити Мінекономіки призначати Блескуна тимчасовим керівником «Укрспирту».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Суди і коронавірус: як суди можуть працювати в умовах карантину
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Владимир Бугиль
  Владимир Бугиль
  судья Шевченковского районного суда Киева
 • Андрей Горяйнов
  Андрей Горяйнов
  председатель Шестого апелляционного административного суда
 • Татьяна Шилова
  Татьяна Шилова
  член Высшей квалификационной комиссии судей Украины в 2015-2019 гг.
 • Галина Разюк
  Галина Разюк
  заместитель председателя Юго-западного апелляционного хозяйственного суда