Суд захистив право громадян на отримання земельної ділянки у власність

15:43, 25 марта 2020
Суд зазначив, що аварійні залишки будівельних матеріалів не можна розцінювати як наявність нерухомого майна на вказаній земельній ділянці.
Суд захистив право громадян на отримання земельної ділянки у власність

Закарпатський окружний адміністративний суд визнав протиправними та скасував рішення Сасівської сільської ради, якими позивачам було відмовлено у затвердженні проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність. Про це повідомляє прес-служба суду.

Суд встановив, що сільська рада оскаржуваними рішеннями відмовила позивачам у затвердженні проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність у зв’язку з їх невідповідністю вимогам Закону України «Про землеустрій», оскільки Сектором містобудування та архітектури Виноградівської районної державної адміністрації були відкликані раніше надані позитивні висновки до проектів землеустрою з причин наявності руїн фундаменту на земельній ділянці.

Суд зазначив, що аварійні залишки будівельних матеріалів не можна розцінювати як наявність нерухомого майна на вказаній земельній ділянці.

Відповідно до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», дозвільний орган може самостійно анулювати документ дозвільного характеру у випадку звернення суб'єкта господарювання із заявою про анулювання такого документа, наявності в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомостей про припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення та ліквідації чи відомостей про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.

Також дозвільний орган може звернутися до адміністративного суду з позовом про анулювання документа дозвільного характеру у визначених законом випадках.

З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що відкликання сектором містобудування та архітектури Виноградівської районної державної адміністрації висновків як документів дозвільного характеру суперечить положенням Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та не може бути підставою для ухвалення сільською радою оскаржуваних рішень.

Ознайомитись із текстом рішення можна за посиланням.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, чи можуть юридичні особи набувати право власності на земельну ділянку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Суди і коронавірус: як суди можуть працювати в умовах карантину
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Владимир Бугиль
  Владимир Бугиль
  судья Шевченковского районного суда Киева
 • Андрей Горяйнов
  Андрей Горяйнов
  председатель Шестого апелляционного административного суда
 • Татьяна Шилова
  Татьяна Шилова
  член Высшей квалификационной комиссии судей Украины в 2015-2019 гг.
 • Галина Разюк
  Галина Разюк
  заместитель председателя Юго-западного апелляционного хозяйственного суда