Верховний Суд опублікував огляд актуальної практики КГС ВС, який охоплює правові позиції, викладені в рішеннях, що внесені до ЄДРСР, за серпень – вересень 2021 року.
В огляді вміщено найважливіші правові висновки, сформульовані під час розгляду господарських справ, які матимуть значення для формування єдності судової практики.
Серед них – позиції щодо:
- переходу земель колективних сільськогосподарських підприємств, що припинені, до комунальної власності;
- наслідків визнання недійсною окремої частини правочину, яка є його істотною умовою;
- обов'язку замовника прийняти виконані роботи за договором на підставі підписаного в односторонньому порядку акта виконаних робіт;
- можливості судового захисту переважного права учасника товариства на придбання частки в разі його відмови від отримання надісланого поштою повідомлення іншого учасника про намір продати свою частку третій особі.
Огляд містить також декілька важливих висновків об’єднаної палати КГС ВС щодо:
- незастосування позовної давності до вимог про визнання недійсним договору іпотеки, зняття заборони відчуження та припинення обтяження;
- можливості встановлення сторонами в договорі іншого строку нарахування штрафних санкцій, на відміну від того, який визначений ч. 6 ст. 232 ГК України;
- виконання рішення в справі за умови поширення дії мораторію на звернення стягнення на активи боржника за зобов'язаннями підприємств залізничного транспорту, майно яких розміщене на території проведення антитерористичної операції, за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.
Окрім того, в огляді відображений висновок судової палати для розгляду справ про банкрутство КГС ВС стосовно права фізичної особи – підприємця на звернення до суду та підписання позовної заяви, поданої в межах справи про її банкрутство (відкритої за нормами Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»).
Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Верховний Суд опридюднив щотижневий огляд рішень.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.