В Україні оновили 20 відділів поліції у межах проекту ЄС

15:45, 27 марта 2019
Оновлено відділи поліції в Київській, Львівській і Харківській областях.
В Україні оновили 20 відділів поліції у межах проекту ЄС
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

У межах проекту Європейського Союзу «Підтримка реформи поліції в Україні» в Київській, Львівській і Харківській областях відремонтували громадські приймальні 20 відділів і відділень поліції для підвищення якості послуг, які поліція надає громадянам, і врахування в роботі, передусім, потреб громади. Про це повідомили 27 березня на церемонії офіційного відкриття відремонтованих приміщень в Національній поліції України.

«ЄС і надалі надаватиме підтримку Міністерству внутрішніх справ і Національній поліції України для того, щоб правоохоронні органи стали справді відкритими і демократичними організаціями, основним завданням яких є служити народу України», — зазначив голова представництва Європейського Союзу в Україні посол Хюґ Мінґареллі.

«За допомоги наших європейських партнерів ми взяли на себе зобов’язання реконструювати, оновити одразу 20 відділень поліції в трьох областях. Оновити не тільки приміщення та фасади. Ідея була набагато глибшою — зробити поліцейський сервіс у цих відділках доступнішим та відкритим. Таким, що передбачає співпрацю, взаємодію з громадою та підвищить довіру до поліції. При цьому не забуваючи та реформуючи такий компонент, як забезпечення публічної безпеки. І сьогодні ми вже говоримо про реалізацію цієї програми»,  зазначив голова Національної поліції України Сергій Князєв.

Оновлені відділи поліції стали більш доступними для громадян і, зокрема, для осіб з особливими потребами. Відремонтовані громадські приймальні, кімнати для проведення допитів та адміністративні приміщення відділів поліції дадуть змогу працювати більш прозоро та підвищувати рівень послуг для населення. Проект мав на меті, серед іншого, допомогти поліції налагодити діалог з громадянами, почати більше враховувати їхні потреби, а також створити комфортні умови для відвідувачів відділів поліції.

Проект не обмежився проведенням ремонтних та дизайнерських робіт. Вищезгадані відділи поліції отримали також офісну техніку — сучасні комп'ютери, сканери та принтери, обладнання для зв'язку та підключення до інтернету. Були також проведені тренінги для персоналу, що допомогли працівникам поліції краще зрозуміти суть підходу, орієнтованого на потреби громадян.

Метою проекту «Підтримка реформи поліції в Україні» є підвищення ефективності роботи поліції та зміцнення довіри суспільства до правоохоронців у рамках реформи НПУ. Проект, зокрема, був спрямований на впровадження скандинавського підходу до охорони громадського порядку та підвищення рівня довіри громадян до поліції. Виконавцями проекту були поліція Швеції (SWEPOL) та управління ООН з обслуговування проектів (UNOPS) за підтримки Консультативної місії ЄС в Україні (КМЄС). Проект тривав два роки, його загальний бюджет становив 6 млн євро.

Скандинавська модель передбачає ефективну комунікацію між поліцією та суспільством. Усвідомлення обома сторонами причин виникнення правопорушень та аналіз ризиків дозволяють уникнути протиправних дій і спалахів насильства під час масових заходів. Станом на березень 2019 року в Київській, Львівській та Харківській областях реалізовано 12 ініціатив із взаємодії поліції з громадою, на які були виділені грантові кошти. Метою цих ініціатив було зміцнення взаємодії та довіри між місцевою поліцією та представниками громад, яким надаються поліцейські послуги.

Грантові проекти допомогли, зокрема, підвищити рівень безпеки у школах, створити центри взаємодії поліції з місцевими громадами в сільській місцевості, а також допомогти літнім людям не стати жертвами шахрайства. Радники з різних країн ЄС та інструктори з поліції Швеції та Данії провели тренінги для Національної поліції України за такими напрямами, як взаємодія поліції з громадою, права людини, протидія домашньому насильству та демократичні підходи в роботі поліції.

Слід зазначити, що українські поліцейські отримали 10 спеціалізованих транспортних засобів для забезпечення громадського порядку і 20 поліцейських автомобілів, які допоможуть поліції на місцевому рівні краще обслуговувати свою територію і скоротити час реагування на звернення громадян. Крім того, поліція отримала 336 комплектів засобів індивідуального захисту. Загалом 420 працівників поліції пройшли тактичні тренінги з охорони громадського порядку під час масових заходів.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що в Дніпрі затримали псевдоволонтера, який збирав гроші на лікування вже померлої дитини.

Також ми писали, що відразу 14 озброєних чоловіків затримали у Кривому Розі.

Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Telegram канал Sud.ua
Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Олександр Завітневич
    Олександр Завітневич
    голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки