До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов до Міністерства культури України щодо скасування наказу в частині, де зазначено, що втратили чинність накази Міністерства про реєстрацію у новій редакції Статуту релігійної організації «Київська Патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату», а також про нову редакцію Статуту про управління УПЦ КП. Позивачем зазначено Українську Православну Церкву Київського Патріархату. Про це повідомляє офіційний сайт ОАСК.
Зокрема, позивач просить суд визнати протиправним та скасувати Наказ Міністерства культури України від 30 січня 2019 року у частині, а саме: «Визнати таким, що втратили чинність накази Міністерства культури України «Про реєстрацію Статуту Релігійної Організації «Київська Патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату» у новій редакції та «Про нову редакцію Статуту про управління Української Православної Церкви Київський Патріархат».
«Водночас, разом із позовною заявою було подане клопотання про забезпечення позову, де позивач просить негайно зупинити дію оскаржуваного наказу в частині втрати чинності наказів Міністерства про статути УПЦ КП.
Наразі судом вирішується питання про відкриття провадження та щодо наявності правових підстав для вжиття заходів забезпечення позову», — йдеться повідомленні.
Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Конституційний Суд відмовив у відкритті конституційного провадження за конституційним поданням 47 народних депутатів щодо відповідності Конституції України Постанови Верховної Ради України «Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної церкви України» від 19 квітня 2018 року.
Крім того, Окружним адміністративним судом міста Києва відкрито провадження у справі за позовом Київської Митрополії Української Православної Церкви до Міністерства культури України про скасування наказу про затвердження релігієзнавчої експертизи щодо встановлення переліку релігійних організацій (об’єднань), що підпадають під дію норм ч.7 та ч.8 ст.12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».