Держводагентство оприлюднило 100 найбільших підприємств, які за 2018 найбільше забруднювали воду.
Список сформовано на підставі даних державного обліку водокористування за результатами поданої суб’єктами господарювання звітності про використання води у 2018 році, повідомляє прес-служба відомства.
«До переліку забруднювачів увійшли підприємства, які скидають в природні водні об’єкти зворотні (стічні) води без очистки або після очисних споруд і якість яких не відповідає встановленим у дозволах на спеціальне водокористування гранично допустимим скидам», - йдеться у повідомленні.
Відомості щодо скидання забруднених стічних вод передаються для відповідної реакції Держекоінспекції та Мінприроди.
Очолили антирейтинг забруднювачів ПРАТ «АК «Київводоканал», ПРАТ «Меткомбiнат «Азовсталь», ПАТ «Днiпровський меткомбінат» (м. Камянське), ПАТ «Запорiжсталь», КП «Днiпроводоканал», ТОВ ВКФ «НАЙС» (м. Днiпро), ДМКП «Львiвводоканал», МКП «Миколаївводоканал», Фiлiя ПРУВОКС ПАТ «ДТЕК Павлоградвугiлля», КП «Чернiгiвводоканал».
Кількість підприємств, що скидають забрудненні стічні води – 539, загальний обсяг скиду забруднених зворотних (стічних) вод - 952 млн. куб. м (із них 918,6 млн. куб. м. скидають підприємства, що увійшли до рейтингу).
Майже дві третини підприємств, що увійшли до сотні антирейтингу розташовані на території 5 областей: Дніпропетровська – 24; Донецька – 19; Львівська – 7, Харківська – 7, Луганська - 6.
Найбільше підприємств-забруднювачів належать до комунальної галузі – 74, промисловості – 18 (з них найбільші це підприємства чорної металургії - 6).
Нагадаємо, що «Судово-юридична газета» повідомляла про те, що столичні озера стали помаранчевими.
Крім того, ми писали про те, що в одному із районів Києва зафіксували різке забруднення повітря.
Також відомо, що на Київщині та на Вінниччині, хімікати, які потрапили до водойм, за лічені години знищили флору і фауну.