Справа «Роттердам+»: САП оскаржила запобіжні заходи підозрюваним

20:00, 14 августа 2019
Прокурори САП не погоджуються з рішеннями суду.
Справа «Роттердам+»: САП оскаржила запобіжні заходи підозрюваним

Прокурори САП подали апеляційні скарги на рішення Солом’янського районного суду щодо обрання запобіжних заходів підозрюваним у так званій справі «Роттердам+», а саме — колишньому начальнику управління енергоринку НКРЕКП та чинному директору ДП «Оператор ринку», який у період запровадження «Роттердам+» був членом НКРЕКП. Про це повідомляє прес-служба САП.

Так, директору держпідприємства суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення майже 2 млн гривень застави. До іншого підозрюваного суд застосував запобіжний захід у вигляді застави у розмірі майже 2 млн гривень з покладенням певних процесуальних обов’язків.

Не погоджуючись з вказаними рішеннями суду, прокурори САП оскаржили обрані запобіжні заходи до суду апеляційної інстанції. В апеляційних скаргах прокурори наголошують на необхідності обрання запобіжних заходів відповідно до ролі кожного у вчиненні вказаного злочину, а також розміру завданих збитків, а саме — екс-начальнику управління енергоринку НКРЕКП у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 5 млн гривень, та чинному директору ДП «Оператор ринку» — тримання під вартою із 50 млн гривень застави.

Зауважимо, що, ухвалюючи рішення про застосування запобіжних заходів фігурантам провадження, суд фактично підтверджує обґрунтованість підозр та наявність певних процесуальних ризиків.

Питання щодо оскарження запобіжного заходу у вигляді 10 млн гривень застави з покладенням певних процесуальних обов’язків, який було обрано 14 серпня 2019 року ще одному підозрюваному у справі, а саме — чинному працівнику ДТЕК, буде вирішено після ознайомлення з повним текстом рішення суду. Оскільки до отримання повного тексту ухвали неможливо визначити, які ризики, а також інші обставини суд взяв чи не взяв до уваги.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що НКРЕКП не встигла розробити новий порядок формування тарифів під нові моделі.

Також ми писали, що Зеленський пропонує парламенту скасувати формулу «Роттердам+».

Додамо, детективи Національного антикорупційного бюро повідомили шістьом особам, причетним до запровадження так званої формули «Роттердам+», про підозру у вчиненні дій, в результаті яких споживачам електроенергії завдано 18,87 млрд грн збитків.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Конкурс до місцевих судів: як Рада суддів та ВККС спробували домовитись
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Владимир Байталюк
  Владимир Байталюк
  судья Хозяйственного суда Черновицкой области
 • Марина Бояринцева
  Марина Бояринцева
  судья Окружного административного суда Киева
 • Андрей Леванчук
  Андрей Леванчук
  судья Высшего специализированного суда Украины по рассмотрению гражданских и уголовных дел
 • Павел Лысенко
  Павел Лысенко
  судья Апелляционного суда Николаевской области
 • Артем Сытник
  Артем Сытник
  директор Национального антикоррупционного бюро Украины