Реформа прокуратури: Рада очікує підпису Зеленського

13:46, 23 сентября 2019
Закон пропонує замість чинної побудувати нову структуру органів прокуратури, що має включати Офіс генерального прокурора, обласні, окружні прокуратури.
Реформа прокуратури: Рада очікує підпису Зеленського
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав закон №1032 про реформування органів прокуратури. Документ передали на підпис главі держави. Про це йдеться на сайті парламенту.

Закон, зокрема, пропонує замість чинної побудувати нову структуру органів прокуратури, що має включати Офіс генерального прокурора, обласні, окружні прокуратури. Також закон надає генеральному прокурору право ліквідовувати та реорганізовувати окружні та обласні прокуратури.

Окрім того, ліквідуються військові прокуратури, але водночас встановлюються права генпрокурора у разі потреби утворювати спеціалізовані прокуратури на правах структурного підрозділу Офісу генпрокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур.

Закон також передбачає зменшення максимальної кількості працівників органів прокуратури з 15000 до 10000 осіб.

У документі передбачено надання генпрокурору повноважень затверджувати стратегію розвитку прокуратури; систему оцінювання якості роботи прокурорів; порядок вимірювання та регулювання навантаження на прокурорів; порядок розгляду звернень щодо неналежного виконання прокурором, який обіймає адміністративну посаду, посадових обов’язків, встановлених для відповідної адміністративної посади.

Закон передбачає надання можливості для всіх кандидатів із вищою юридичною освітою та стажем роботи у сфері права брати участь у відборі на заміщення посад в усіх органах прокуратури.

Базовий посадовий оклад прокурора має підвищитися з 12 до 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Встановлюється обмеження в розмірі 25% для максимального розміру премії прокурора за результатами календарного року, яка нараховується виключно відповідно до оцінки роботи прокурора.

Закон також встановлює, що прокурори, які на день набрання чинності законом обіймають посади прокурорів у ГПУ, регіональних, місцевих, військових прокуратурах, можуть бути переведені на посаду прокурора в Офісі генпрокурора, обласних, окружних прокуратурах лише у разі успішного проходження ними атестації. Атестація не поширюється на прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

До того ж, атестація прокурорів включатиме два етапи — складення письмового іспиту у формі анонімного тестування та співбесіду. У разі непроходження атестації прокурор звільняється з посади. Особи, які не обіймали посаду прокурора на момент набуття чинності закону, матимуть право взяти участь у відкритому конкурсі на вакантні посади прокурора за умови наявності вищої юридичної освіти та стажу роботи у сфері права.

Тимчасово, до 1 вересня 2021 року, планується зупинити повноваження Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» писала, що Рада ухвалила законопроект Зеленського про реформування Генпрокуратури.

Також ми повідомляли, що генпрокурору нададуть широкі повноваження для реформування свого відомства.

До того ж, ми писали докладно про те, що пропонується в законопроекті про реформування ГПУ.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду