У п’ятницю, 25 жовтня, Київська міська рада ухвалила рішення про автономізацію 69 закладів спеціалізованої та госпітальної допомоги. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я на своїй сторінці у Facebook.
Таким чином, до квітня наступного року ці заклади зможуть підписати договір з Національною службою здоров’я та перейти на нову модель фінансування.
У МОЗ зазначають, що останнього місяця суттєво зросла кількість закладів, які розпочали процес автономізації. МОЗ України закликає місцеві органи влади залучити до автономізації всі медзаклади в Україні.
«Вітаємо, нарешті, Київ на шляху до трансформації системи охорони здоров’я. Що це означає для киян? Створено можливість розвитку закладів і покращення медичних послуг, адже медичні заклади отримують свободу і можуть повноцінно господарювати без вказівки «згори». Що це означає для українців? Вони вільно зможуть їздити до будь-якої київської лікарні, а ті, у свою чергу, будуть їм дуже раді. Адже гроші підуть за пацієнтами», — наголосила міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька.
Довідка: автономізація передбачає, що лікарні можуть набувати статусу некомерційного комунального підприємства. Наразі лікарні працюють як бюджетні установи за бюджетним законодавством та з вертикальним управлінням. Їх керівники не мають свободи рішень і керуються наказами згори.
Перетворення лікарень на комунальні підприємства дозволить розширити права медичних закладів до рівня всіх інших суб’єктів господарювання, повідомляється на сайті МОЗ.
Нагадаємо, що «Судово-юридична газета» повідомляла, що міністерка охорони здоров’я має намір охопити щепленнями 95% населення.
Крім того, ми писали, скільки Мінфін виділив коштів на охорону здоров’я в 2020 році.
Також відомо, що МОЗ відмовиться від медичних довідок.