Справа голови Чернівецької облради: у Антикорсуді зробили важливу заяву

18:17, 26 февраля 2020
ВАКС відмовив у задоволенні клопотання детектива про застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від посади голови Чернівецької обласної ради.
Справа голови Чернівецької облради: у Антикорсуді зробили важливу заяву
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Суддя-спікер Вищого антикорупційного суду Віра Михайленко зробила заяву щодо відмови у задоволенні клопотання про відсторонення від посади голови Чернівецької облради Івана Мунтяна. Повідомлення з’явилось у прес-службі ВАКС.

«18 лютого 2020 року слідчий суддя Вищого антикорупційного суду відмовив у задоволенні клопотання детектива про застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від посади голови Чернівецької обласної ради.

За версією органу досудового розслідування, підозрюваний, якого 1 грудня 2015 року було обрано головою Чернівецької обласної ради, у липні 2019 року висловив прохання надати йому неправомірну вигоду у сумі 400 000 доларів. Упродовж серпня — жовтня 2019 року він одержав частину неправомірної вигоди у сумі 180 000 дол. США з остаточно узгодженого розміру неправомірної вигоди у сумі 200 000 доларів. Неправомірну вигоду отримано за вчинення дій із використанням наданої влади та службового становища, спрямованих на надання незаконних переваг раніше обраному ним суб’єкту господарювання під час оренди цілісного майнового комплексу Чернівецького обласного комунального підприємства «Бальнеологічний санаторій «Брусниця».

У клопотанні детектив стверджував, що перебування підозрюваного на посаді голови Чернівецької обласної ради сприяло вчиненню ним кримінального правопорушення. Для запобігання протиправній поведінці підозрюваного виникла необхідність у застосуванні заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення його від посади голови Чернівецької обласної ради, оскільки існують підстави вважати, що підозрюваний, перебуваючи на посаді, незаконними засобами впливатиме на свідків та інших учасників кримінального провадження та протиправно перешкоджатиме кримінальному провадженню іншим чином.

За наслідками розгляду клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про відсутність підстав для його задоволення. За критеріями, які слід дослідити при вирішенні питання про відсторонення від посади, слідчий суддя встановив наявність обґрунтованої підозри. Після цього слідчий суддя проаналізував ризики, на нівелювання яких спрямоване відсторонення від посади.

Ризик учинення дій для приховання або знищення будь-якої із речей і документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, не пов’язаний із перебуванням підозрюваного на посаді голови Чернівецької обласної ради.

Ризику можливого впливу на свідків раніше вже встановлений процесуальний запобіжник  13 лютого 2020 року до підозрюваного застосовано запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 10 005 520 грн та покладено обов’язки утримуватися від спілкування з іншим підозрюваним та свідками.

З урахуванням досліджених обставин слідчий суддя установив, що розмір визначеної слідчим суддею застави є значним. Тому має забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного під час здійснення досудового розслідування, зокрема й уникнення впливу на свідків у цьому кримінальному провадженні. Через це критерій незаконного впливу на свідків у даному випадку не може бути підставою для застосування заходу забезпечення у виді відсторонення від посади.

Ризик перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином та ризик того, що підозрюваний може вчинити інше кримінальне правопорушення, не знайшли свого підтвердження під час розгляду клопотання.

Нагадаємо, голова Чернівецької облради підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст.368 КК України.

Згідно з частиною першою статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду», — йдеться у повідомленні.

Раніше «Судово-юридична газета» розповідала, що суддя-спікер Вищого антикорупційного суду Віра Михайленко розпочинає серію топ-10 міфів про обшук.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Действительно ли 2 млн человек рискуют оказаться в розыске в результате нового закона о мобилизации – прямой эфир
Telegram канал Sud.ua
Действительно ли 2 млн человек рискуют оказаться в розыске в результате нового закона о мобилизации – прямой эфир
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Данило Гетманцев
    Данило Гетманцев
    голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики
  • Михайло Ніколаєв
    Михайло Ніколаєв
    суддя Господарського суду Чернівецької області
  • Сергій Чванкін
    Сергій Чванкін
    голова Київського районного суду м. Одеси