Декларування у 2020 році: важливе роз’яснення для держслужбовців

14:38, 1 марта 2020
Українцям відповіли на найактуальніші запитання.
Декларування у 2020 році: важливе роз’яснення для держслужбовців
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

У Головному управлінні Державної податкової служби у місті Києві нагадали, що триває період подання декларацій державними службовцями та особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

На офіційному сайті відомства були оприлюднені найактуальніші запитання щодо застосування положень Закону України «Про запобігання корупції» у період кампанії «Декларування-2020», роз’яснені Національним агентством з питань запобігання корупції, направлені на забезпечення однакового застосування положень Закону стосовно вимог фінансового контролю та мають рекомендаційний характер і не містять нових правових норм.

Типи декларацій: коли їх слід подавати і який звітний період вони охоплюють?

  1. Декларація суб’єкта декларування, який припиняє відповідну діяльність (декларація перед звільненням) — подається не пізніше 20 робочих днів з дня припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (з дня звільнення). Важливо: так як декларація «перед звільненням» охоплює період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, спочатку подаємо щорічну декларацію (період з 1 січня по 31 грудня минулого року), потім подаємо декларацію перед звільненням (період, який не охопила щойно подана щорічна декларація).
  2. Декларація після звільнення — це декларація, яка подається до 1 квітня року, наступного за звітним, і охоплює період з 1 січня по 31 грудня. По суті, Декларація після звільнення — це «щорічна», тільки вона має іншу назву.
  3. Декларація кандидата на посаду — це декларація, яка подається до призначення або обрання особи на посаду і охоплює звітний період з 1 січня до 31 грудня попереднього року. Важливо: декларація кандидата на посаду подається лише у разі, якщо особа не подавала раніше декларацію за минулий рік будь-якого типу. Якщо особа стає переможцем конкурсу на кілька посад в одному органі — вона подає одну декларацію кандидата на посаду. Якщо декларація кандидата на посаду була подана, наприклад, у січні 2020 року і охоплювала попередній звітний рік, а особу було призначено на посаду до 01.04.2020 р. — особа зобов’язана подати щорічну декларацію за 2019 р.

Чи потрібно подавати декларацію у разі переведення?

У разі переведення на іншу посаду державної служби декларація не подається. Звільнення особи за переведенням або у разі, якщо особа стала переможцем конкурсу і у зв’язку з цим звільнилась з роботи в одному органі і прийнята на роботу в інший орган наступного робочого дня — не вважається припиненням діяльності.

Чи потрібно подавати щорічну декларацію за час вимушеного прогулу у разі поновлення на роботу за рішенням суду?

Суб’єкт декларування, поновлений на роботі за рішенням суду, подавати щорічну декларацію за час вимушеного прогулу не зобов’язаний. Особа, яку за рішенням суду було поновлено на роботі і яка приступила відповідно до наказу (розпорядження) до фактичного виконання функцій держави або місцевого самоврядування чи іншої діяльності повинна в наступному році до 1 квітня подати щорічну декларацію за рік, у якому відбулось поновлення.

Подання виправленої декларації або іншим чином виправленої інформації, зазначеної в декларації.

Суб’єкт декларування має право подати виправлену декларацію упродовж семи днів після подання декларації, але не більше трьох разів. Для подання виправленої декларації слід натиснути на кнопку «Подати виправлену декларацію», яка є активною упродовж відповідного строку в персональному електронному кабінеті суб’єкта декларування у полі поданої декларації.

У разі виявлення суб’єктом декларування у поданій декларації недостовірних відомостей після семиденного строку суб’єкт декларування може звернутись до Національного агентства через персональний Електронний кабінет, деталізовано описати виявлені неточності або помилки. Відповідна інформація буде врахована Національним агентством у разі проведення повної перевірки (перевірки) декларації відповідного суб’єкта декларування.

Раніше «Судово-юридична газета» інформувала, що оприлюднено інфографіку щодо заповнення електронних декларацій за новими правилами.

Додамо, українцям повідомили про 11 головних пунктів щодо змін в декларуванні.

А ще стало відомо, що суб’єкти декларування не зобов’язані проводити оцінку землі для цілей декларування.

Крім того, НАЗК пояснило, як заповнювати відомості про унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, якщо у суб’єкта його немає. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Богатих
    Інна Богатих
    заступник Міністра юстиції України
  • Ганна Самойлюк
    Ганна Самойлюк
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Ольга Шевчук
    Ольга Шевчук
    суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду