Зміни в декларуванні: українцям повідомили про 11 головних пунктів

14:26, 24 февраля 2020
Зміни набрали чинності у 2020 році.
Зміни в декларуванні: українцям повідомили про 11 головних пунктів
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції», прийнятим депутатами Верховної Ради 2 жовтня 2019 року, внесено зміни до фінансового контролю.

Зміни в декларуванні набрали чинності 1 січня 2020 року.

Серед них:

  1. Виключається обов’язок подання декларацій громадськими активістами — фізичними особами, які займаються антикорупційною діяльністю.
  2. Зменшено перелік випадків, у яких зобов’язані подавати декларації, для представників громадських об’єднань, наукових установ, навчальних закладів, експертів відповідної кваліфікації, інших осіб, які входять до складу конкурсних комісій, громадських рад, рад громадського контролю тощо.
  3. Змінено норму щодо подання виправленої декларації.
  4. Розширюється перелік відомостей, який декларант має подавати щодо себе і членів сім’ї.
  5. Внесено деякі уточнення до поняття «члени сім’ї».
  6. Додається ще один блок відомостей, які зазначатимуться в декларації.
  7. Додається вимога щодо декларування фінансових зобов’язань членів сім’ї декларанта.
  8. Скасовується норма щодо обов’язковості декларування фінансових зобов’язань, розмір яких не перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року.
  9. Додається норма про те, що дані про об’єкт декларування, який перебував у володінні або користуванні суб’єкта декларування або членів його сім’ї, зазначаються в декларації, якщо такий об’єкт перебував у володінні або користуванні станом на останній день звітного періоду або протягом не менше половини днів протягом звітного періоду.
  10. Вводиться норма про те, що під час заповнення декларацій та подання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані членами сім’ї суб’єкта декларування, які не є його подружжям або дітьми, вважаються особи, що спільно проживали із суб’єктом декларування станом на останній день звітного періоду або сукупно протягом не менше 183 днів протягом року, що передує року подання декларації.
  11. Вносяться зміни щодо підстав подання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані та звужується коло декларантів, на яких поширюється вимога щодо подання таких повідомлень.

Раніше «Судово-юридична газета» інформувала, що оприлюднено інфографіку щодо заповнення електронних декларацій за новими правилами.

Також відомо, як змінити електронну поштову скриньку в персональному кабінеті суб’єкта декларування в реєстрі. 

Крім того, у НАЗК роз’яснили нюанси щодо розрахунку терміну користування об’єктами декларування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый