Суд визнав винним лікаря у смерті 19-річної дівчини

19:19, 4 марта 2020
Суд виніс вирок лікарю з Кременчука, який переплутав препарати під час анестезії.
Суд визнав винним лікаря у смерті 19-річної дівчини
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

28 лютого Автозаводський районний суд Кременчука виніс вирок  лікарю-анестезіологу за вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст.140 ККУ — невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов'язків , що призвело до смерті пацієнта. Про це повідомляє прес-служба судової влади.

Нагадаємо, цей трагічний випадок стався 28 липня 2015 року. Дев’ятнадцятирічна  дівчина була доставлена до приймального відділення Третьої міської лікарні м. Кременчука. Дівчина скаржилася  на біль у животі, підвищення температури тіла. Там її оглянув лікар і встановив, що  в неї гострий апендицит. Її перевели до хірургічного відділення для проведення операції. Через шість хвилин після того, як пацієнці одягнули маску, у неї зупинилося серце. Лікарі констатували смерть дівчини.

Згідно експертних висновків, отриманих в рамках кримінального провадження, смерть пацієнтки настала від гострої асфіксії внаслідок недостачі кисню в повітрі замкнутого простору.

Обвинувачений М. свою вину у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення визнав повністю, щиро розкаявся у тому, що настали такі наслідки. Захисник подала клопотання про застосування амністії, яке підтримав обвинуваченим. Прокурор не заперечив проти застосування амністії відносно обвинуваченого.

Дослідивши представлені суду докази у їх сукупності та взаємозв'язку, суд дійшов висновку винуватість лікаря у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення.

Обставинами, що пом’якшують покарання обвинуваченого, суд визнав щире каяття. Обставин, які обтяжують покарання обвинуваченого судом не встановлено. 

Відповідно до частини першої статті 140 Кримінального кодексу України невиконання чи неналежне виконання медичним або фармацевтичним працівником своїх професійних обов'язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки для хворого, - карається позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Відповідно до частини 1, 2 статті 1 Закону України «Про застосування амністії в Україні» амністія є повне або часткове звільнення від відбування покарання осіб, визнаних винними у вчиненні злочину, або кримінальні справи стосовно яких розглянуті судами, але вироки стосовно цих осіб не набрали законної сили; амністія оголошується законом про амністію, який приймається відповідно до положень Конституції України, Кримінального Кодексу України та цього Закону. Встановивши в стадії судового розгляду кримінальної справи наявність акта амністії, що усуває застосування покарання за вчинене діяння, суд, за доведеності вини особи, постановляє обвинувальний вирок із звільненням засудженого від відбування покарання (ст. Закону України «Про застосування амністії в Україні»).

Пошук процесуальних рішень по даній справі можна здійснити в Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером справи - №524/9371/19.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» писала, що з 1 квітня в Україні стартує другий етап медичної реформи. 

Окрім того, народні депутати планують продовжити медичну реформу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

 

 

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Петро Ковзель
    Петро Ковзель
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва