Мать погибшей от коронавируса украинки обвинила черновицких врачей в халатности

09:51, 18 марта 2020
33-летняя женщина была в зоне риска из-за наличия хронических заболеваний.
Мать погибшей от коронавируса украинки обвинила черновицких врачей в халатности
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Родные 33-летней жительницы Черновицкой области, которая умерла в ожидании результатов на наличие коронавируса, возмущены действиями врачей и состоянием больницы. Они утверждают, что, несмотря на то что женщина находилась в зоне риска, ей не предоставили вовремя первую помощь. К ее состоянию отнеслись халатно. Что и привело к трагическим последствиям.

Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на письмо родственников умершей.

Как отмечается, мать погибшей возмущена действиями врачей и обратилась к журналистам, чтобы придать огласке этот случай. Кроме того, женщина рассказала о состоянии скорых, которые «еле доехали до Черновцов» и состояние палат, где не работает кнопка вызова и пациентке не смогли вовремя оказать помощь.

Поэтому «реанимационные мероприятия результата уже не дали».

Полный текст письма: «Тетяні було 33… Без мами лишилося двоє дітей… Я вважаю, що мою доньку можна було врятувати, якби вчасно і в повному обсязі була надана перша допомога…

У неї була супутня неврологічна патологія – пухлина біля центрального стовбуру головного мозку (кавернозна ангіома продовгуватого мозку). У жовтні 2016 року її прооперували в Києві успішно, останнім часом почувала себе нормально.

7 березня у Тетяни піднялася температура. Вона думала, що це звичайне ГРВІ. 2 дні не проходило і вони викликали з Вашківців лікаря. Проконсультувавшись, призначили антибіотики, стало знову гірше. 13 березня поїхала у Вашківці, зробила знімок – там двостороння пневмонія. Розуміючи з чоловіком, що автомобіль швидкої у їхньому селі скоро розпадеться, поїхали одразу ж до обласної лікарні самі ввечері у п’ятницю, 13 березня. У відділенні пульмонології на них визвірилися, мовляв, чого прийшли без направлення. Послухали і сказали, що хрипів немає, а на знімку – все добре.

Відтак, на приймальному їх нікуди не направили більше і вони поїхали додому. Покійна мала фармацевтичну освіту і розуміла, що її стан почав погіршуватися. Тому вирішила перейти на сильніший антибіотик. Однак вночі почала задихатися і вранці 14 березня в суботу їй викликали сільську швидку.

Ця швидка ледве доїхала до Чернівців, оскільки вона тиждень на ремонті, а тиждень працює. Одразу ж Тетяну направили у інфекційне відділення з підозрою на коронавірус. Дівчина з приймального покою йшла туди пішки, бо крісло каталки не знайшли. Підключили систему. Пізніше в неї почався судомний приступ – через невчасно надану медичну допомогу і інтоксикацію організму.

Можливо, лікарі не звернули увагу, що під час видалення пухлини їй капали сильні антибіотики і організм має резистентність до слабких. В інфекційному відділенні стан погіршувався. Інтоксикація і постійна субфібрильна температура викликали судоми. Жінка втратила свідомість в понеділок близько 17.00 вечора. Кнопки виклику у боксах не працюють і хтозна, скільки вона там лежала, поки її знайшли.
Реанімаційні заходи результату вже не дали – в 19.20 Тетяни не стало…

Лікарі поставили діагноз – епілептичний приступ, якого в неї в житті жодного разу не було. Нам відомо, що лікарі не могли знайти вен – через це не докапували розчини, бо голка виходила з вени. Чомусь не робили венорезекцію (вивід вени під ключицю), щоб повноцінно провести дезінтоксикаційну і антибактеріальну терапію, як і рекомендовано при вірусних пневмоніях».

Напомним, «Судебно-юридическая газета» писала, что в Украине по состоянию на 17 марта зафиксировано 14 случаев коронавируса, большинство из которых – в Черновицкой области. Два случая  летальных. 

Подписывайтесь на наш Telegram-канал, чтобы быть в курсе самых важных событий. 

 

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Калугіна
    Інна Калугіна
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду
  • Микола Місечко
    Микола Місечко
    суддя Оболонського районного суду міста Києва