Рівень води в Десні у межах Чернігова впав до історичного мінімуму

18:20, 5 мая 2020
За певних погодних умов – недостатній кількості опадів і надвисоких температурах – рівень Десни може впасти до критичного рівня.
Рівень води в Десні у межах Чернігова впав до історичного мінімуму
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Станом на 05 травня дня рівень води в Десні у межах Чернігова - 145 см над «0» поста. Про це заявив Андрій Прокопенко на своїй сторінці в facebook. Хоч і за останні дні в області пройшли дощі, однак істотно на проблему це не вплинуло. Рівень води збільшився всього на 1 см та за сприятливої погоди може зрости ще на 3-4 см.

«Для порівняння нормальним середнім рівнем для Десни в цей період вважається 680 см над «0» поста. Бо зазвичай, щороку на цей час припадає пік весняної повені. Зараз же метеорологи б’ють на сполох – різниця з нормою складає понад 5 метрів. Подібна ситуація і на інших територіях області», - говориться в повідомленні.

За 140 років спостережень така ситуація зафіксована вперше.

Влітку за певних погодних умов – недостатній кількості опадів і надвисоких температурах – рівень Десни може впасти до критичного рівня. За попереднім прогнозом – 50-70 см над «0» поста. При більш сприятливих умовах – коливатиметься від 120 до 150 см.

Окрім природних, є певні рукотворні чинники, що поглиблюють водну кризу. Значну шкоду водоймам завдають стихійні розорення луків та пасовищ при провадженні господарської діяльності в прибережних захисних смугах.

«Останнім часом із територіальних громад надходить все більше сигналів про такі незаконні дії. Найбільше порушень Водного та Земельного кодексів України зафіксовано у Менському, Сосницькому та Куликівському районах (з останніх – у селах Максаки та Бірківка). Окремі втручання в охоронні прибережні зони досягають 150-200 гектарів земельної площі. Розорюють не лише у межах Десни, а й малих річок, заплавних озер.» - зазначив Андрій Прокопенко.

І це – пряма загроза водному балансу в екосистемах області.

«Щоб запобігти негативним наслідкам для навколишнього середовища, при ОДА створили спеціальну робочу групу з представників Держекоінспекції, Держгеокадастру та Деснянського басейнового управління водних ресурсів. Фахівці детально вивчають ситуацію по територіям, де вже зафіксовані порушення. Перший рейд запланований на 5 травня», - підсумував ситуацію Андрій Прокопенко.

Раніше була інформація, що у МОЗ засудили пом’якшення карантину в Черкасах. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Оздоба
    Марина Оздоба
    суддя Святошинського районного суду міста Києва