Стало відомо, коли прощення банком суми боргу підлягає декларуванню

12:45, 13 мая 2020
Декларування обов’язкове, якщо сума прощеного боргу перевищує 25% мінімальної заробітної плати.
Стало відомо, коли прощення банком суми боргу підлягає декларуванню
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Державна податкова служба розповіла про певну категорію платників податків, яким також необхідно продекларувати свої доходи за 2019 рік. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Маються на увазі громадяни, до загального місячного (річного) оподаткованого доходу яких, включається основна сума боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитором до закінчення строку позовної давності, згідно з його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства.

Декларування обов’язкове, у разі якщо сума прощеного боргу перевищує 25% мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року. У 2019 році зазначена розрахункова сума складала – 1043,25 гривень.

При цьому, кредитор зобов'язаний повідомити фізичну особу – боржника наступним шляхом: направленням рекомендованого листа з повідомленням про вручення або укладанням відповідного договору, або наданням повідомлення під підпис особисто про прощення (анулювання) боргу.

Суму прощеного (анульованого) боргу кредитор повинен включати до податкового розрахунку суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку (форма №1ДФ), за підсумками звітного періоду, у якому такий борг було прощено.

За таких умов, фізична особа – боржник самостійно сплачує податок з таких доходів та відображає їх у річній податковій декларації.

Отже, якщо кредитором (банком) було здійснено прощення (анулювання) основної суми боргу (кредиту), про що повідомлено боржника, то з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб сума такого анульованого боргу вважається додатковим благом та включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу з урахуванням норм пп. 164.2 ПКУ (перевищення у 2019 році – 1043,25 грн).

Крім того, зазначений дохід є об'єктом оподаткування військовим збором.

Раніше «Судово-юридична газета» інформувала, чи потрібно декларувати нерухомість, яка знаходиться на окупованих територіях. 

Також ми писали, як заповнити декларацію при отриманні іноземного доходу.

Окрім того, ми повідомляли, чи потрібно декларувати службові авто

Додамо, що НАЗК роз’яснило особливості декларування транспортних засобів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Євген Чаку
    Євген Чаку
    суддя Шостого апеляційного адміністративного суду
  • Руслан Сидорович
    Руслан Сидорович
    член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України