Повні перевірки декларацій: як надіслати пояснення до НАЗК

17:38, 26 мая 2020
Під час повної перевірки комунікація суб’єкта декларування та НАЗК здійснюватиметься у декілька етапів.
Повні перевірки декларацій: як надіслати пояснення до НАЗК
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Новий Порядок, розроблений Національним агентством з питань запобігання корупції надає суб’єктам декларування зручніші інструменти для надання пояснень і документів до НАЗК, передає прес-центр Агентства.

Основний канал комунікації НАЗК із суб’єктами декларування – email, зареєстрований у Реєстрі. У зв’язку з цим рекомендовано суб’єктам декларування своєчасно повідомляти НАЗК про заміну своєї електронної адреси.

Отже, під час повної перевірки комунікація суб’єкта декларування та НАЗК здійснюватиметься у декілька етапів:

Етап 1. НАЗК надсилає суб’єкту декларування запит на отримання пояснень та документів на email. Сповіщення про це також відобразиться в електронному кабінеті декларанта в Реєстрі.

У листі вказується: (1) стосовно яких вказаних у декларації даних необхідно надати пояснення та підтверджуючі документи; (2) контакти уповноваженої особи НАЗК, яка здійснюватиме повну перевірку декларації. Саме за цими контактами суб’єкт декларування може звернутися з питаннями, пов’язаними з повною перевіркою.

Етап 2. Суб’єкт декларування надає пояснення та документи, що їх підтверджують. Для цього він може використати наступні засоби зв’язку:

1️. Електронний лист на [email protected].
2️. Поштовий лист на адресу НАЗК (м. Київ, бул. Дружби Народів, 28, 01103).
3️. Надання пояснень та документів безпосередньо в приміщенні НАЗК. Для доступу до приміщення треба обов’язково мати при собі документ, що посвідчує особу (наприклад, паспорт).

Якщо пояснення та документи надає представник декларанта, він також повинен мати при собі відповідну довіреність. У зв’язку з пандемією просимо дотримуватися всіх заходів безпеки та передавати документи в захисних масках.

Важливо, що пояснення мають бути підписані. Суб’єкт декларування може використати електронний підпис або підписати документ ручкою. Для підтвердження мають бути надані оригінали документів або копії, що засвідчені належним чином.

Етап 3. НАЗК надсилає суб’єкту декларування Довідку про результати повної перевірки поштовим відправленням з повідомленням про вручення.
Про те, що цей документ відправлено, НАЗК також повідомить на email та в електронному кабінеті декларанта в Реєстрі.

Окрім того, у НАЗК підкреслили, що декларації перевіряються відповідно до затвердженого Порядку черговості. Найперше перевіряються високопосадовці та особи, чиї декларації містять найбільше ризиків відповідно до оцінки системи логічно-арифметичного контролю. Таким чином, якщо НАЗК розпочала перевірку вашої декларації, це не завжди означає, що вона була визнана ризиковою.

Раніше «Судово-юридична газета» інформувала, що у НАЗК роз’яснили новий порядок розгляду декларацій високопосадовців

Нагадаємо, повідомлялося, чи потрібно декларувати нерухомість, яка знаходиться на окупованих територіях. 

Також ми писали, як заповнити декларацію при отриманні іноземного доходу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Сегодня день рождения празднуют
  • Борис Продан
    Борис Продан
    суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області
  • Дмитро Шмигельський
    Дмитро Шмигельський
    суддя Деснянського районного суду міста Києва