Зміни до закону про публічні закупівлі: законопроект прийнято за основу

15:06, 21 июля 2020
Проект передбачає врегулювання участі в закупівлях.
Зміни до закону про публічні закупівлі: законопроект прийнято за основу
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Сьогодні, 21 липня, Верховна Рада прийняла за основу закон «Про внесення змін щодо публічних закупівель» щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості. Про це повідомляє сайт Ради.

Законопроектом пропонується з 1 січня 2021 року строком на десять років встановити особливості здійснення процедур закупівлі окремих товарів. Зокрема, передбачено, що до участі в публічних закупівлях допускаються предмети закупівлі, визначені цим Законом, виключно у випадку, якщо ступень локалізації їх виробництва в Україні перевищує або дорівнює відповідному ступеню локалізації їх виробництва в Україні.

Проектом пропонується частину першу статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» доповнити пунктом 29-1 такого змісту:

«ступінь локалізації – питома вага вартості сировини, матеріалів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових вітчизняного виробництва у собівартості предмета закупівлі.

Питома вага вартості сировини, матеріалів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових вітчизняного виробництва у собівартості предмета закупівлі визначається Уповноваженим органом в порядку та за методикою, встановленою Кабінетом Міністрів України.»

Проект передбачає, що «Ступінь локалізації виробництва товарів в Україні визначається Уповноваженим органом в порядку та за методикою, встановленою Кабінетом Міністрів України».

Прикінцевими та перехідними положеннями пропонується Кабінету Міністрів України:

1) у тримісячний строк з дня опублікування цього Закону: прийняти нормативно-правові акти, що випливають із цього Закону, забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;

2) забезпечити під час підготовки міжнародних договорів або угод, які передбачають придбання предметів закупівлі, закупівля яких здійснюється з врахуванням ступеня локалізації їх виробництва в Україні, визначених цим Законом, за рахунок кредитів, позик, грантів, що надані відповідно до міжнародних договорів України Міжнародним банком реконструкції та розвитку, Міжнародною фінансовою корпорацією, Багатостороннім агентством з гарантування інвестицій, Міжнародною асоціацією розвитку, Європейським банком реконструкції та розвитку, Європейським інвестиційним банком, Північним інвестиційним банком, а також іншими міжнародними валютно-кредитними організаціями, включення до цих договорів або угод вимог щодо ступеня локалізації виробництва в Україні, згідно з цим Закону.

Проект Закону зареєстровано за № 3739.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що рада прийняла закон про підтримку виробництва електричної енергії з альтернативних джерел.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Богатих
    Інна Богатих
    заступник Міністра юстиції України
  • Ганна Самойлюк
    Ганна Самойлюк
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Ольга Шевчук
    Ольга Шевчук
    суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду