Загроза для безпеки державних та приватних ресурсів: в Україні виявили витік даних

09:27, 27 июля 2020
У РНБО повідомили про виявлено витік даних з сервісу Cloudflare, який несе загрозу для безпеки державних та приватних ресурсів.
Загроза для безпеки державних та приватних ресурсів: в Україні виявили витік даних
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Виявлено витік даних з сервісу Cloudflare, який несе загрозу для безпеки державних та приватних ресурсів. Про це повідомляє прес-служба РНБО.

«Фахівці Національного координаційного центру кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України виявили в DarkNet опублікований перелік з майже 3 мільйонів сайтів, які використовують сервіс Cloudflare для захисту від DDoS та ряду інших кібератак»,  ̶  йдеться у повідомленні.

Сервіс Cloudflare надає мережеві послуги із приховування справжніх ІР-адрес для пом’якшення DDoS-атак, роботи служб безпеки в Інтернеті та сервісів сервера розподілених доменних імен.

Опублікований перелік містить реальні ІР-адреси сайтів, що створює загрози спрямованих на них атак. Зокрема серед таких адрес 45 записів з доменом «gov.ua» та більше 6,5 тисяч з доменом «ua», зокрема, ресурси, що належать об’єктам критичної інфраструктури.

Фахівці НКЦК вже проаналізували інформацію щодо українських сайтів: інформація стосовно частини ресурсів є застарілою. Однак, інша частина залишається актуальною.
Наразі НКЦК повідомив про загрозу основним суб’єктам кібербезпеки. Спільно здійснюється оповіщення власників усіх ресурсів, ІР-адреси яких було скомпрометовано внаслідок витоку.

Власникам скомпрометованих ресурсів рекомендується, за можливості, оперативно змінити ІР-адреси розміщення веб-ресурсів та посилити моніторинг кібератак на вказані ресурси.
Нагадаємо, на початку червня 2020 року НКЦК зафіксував на території України новий тип DDOS-атаки, що використовується для блокування мереж провайдерів зв’язку.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» писала, що таке хмарні послуги та як вони сприятимуть економії коштів державного бюджету.

Додамо, що хакери злили паролі від електронної пошти 800 млн користувачів.

Крім цього, повідомлялося, що спецслужби Російської Федерації намагалися провести масштабну кібератаку на інформаційно-телекомунікаційні системи судової влади України.

Також нам стало відомо, що компанія Facebook подала в суд на українців, які порушили закони.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Нестандартный подход к разделу имущества и получению алиментов при разводе – прямой эфир
Telegram канал Sud.ua
Нестандартный подход к разделу имущества и получению алиментов при разводе – прямой эфир
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна П'єнта
    Інна П'єнта
    суддя Хмельницького апеляційного суду
  • Ольга Склярук
    Ольга Склярук
    суддя Східного апеляційного господарського суду