Офіс Генпрокурора прозвітував про поновлення розслідування кримінальних проваджень щодо катувань

09:08, 3 сентября 2020
За 8 місяців 2020 року за вчинення катувань було повідомлено про підозру 18 правоохоронцям.
Офіс Генпрокурора прозвітував про поновлення розслідування кримінальних проваджень щодо катувань

Офіс Генерального прокурора поновив розслідування кримінальних проваджень із групи справ «Каверзін/Афанасьєв/Бєлоусов», в яких встановлені порушення Європейським судом з прав людини. Про це під час дебатів у рамках засідання Комітету міністрів Ради Європи, присвяченого нагляду за виконанням рішень ЄСПЛ, повідомив керівник Департаменту міжнародно-правового співробітництва Дмитро Літкевич.

Захід відбувається з 1 до 3 вересня у Страсбурзі.

Понад 70 справ щодо катувань та інших форм неналежного поводження ще з 2013 року перебувають на контролі Комітету міністрів Ради Європи. ЄСПЛ встановив порушення в них Україною Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод через неналежне поводження з особами, які перебували під контролем держави, та неефективність розслідування кримінальних проваджень за такими фактами.

Починаючи з травня поточного року, стан розслідування кримінальних проваджень цієї категорії взято на контроль Офісу Генерального прокурора. Вдалося значно активізувати хід розслідування кримінальних проваджень, пов’язаних із застосуванням насильства з боку правоохоронців – за 8 місяців цього року за вчинення катувань було повідомлено про підозру 18 правоохоронцям.

«За результатами проведеного прокурорами підрозділу з протидії катуванням аналізу, керівництвом Офісу Генерального прокурора скасовано 27 незаконних постанов слідчих про закриття таких кримінальних проваджень, у 30 провадженнях надано детальні вказівки з урахуванням наявних рішень Європейського суду з прав людини. Типовими недоліками розслідувань в них є нездійснення упродовж тривалого часу необхідних слідчих дій, порушення вимог законодавства при складанні процесуальних документів, неправильна кваліфікація правопорушень. До кінця року заплановано провести вивчення стану розслідування усіх кримінальних проваджень у групі справ «Каверзін/Афанасьєв/Бєлоусов», а також вжити заходів щодо забезпечення ефективного розслідування по кожному з них», – йдеться у повідомленні.

Зауважимо, що протидія порушенню прав людини співробітниками правоохоронних органів – пріоритет діяльності органів правопорядку та прокуратури, визначений Генеральним прокурором Іриною Венедіктовою на 2020 рік.

Нагадаємо, в Офісі Генпрокурора створений профільний Департамент процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про катування та інші серйозні порушення прав громадян з боку правоохоронних органів.

Раніше «Судово-юридична газета» публікувала коментар начальника Департаменту ОГП Юрія Бєлоусова про те, які перепони виникають на шляху ефективного розслідування катувань та що відбувається з кримінальними провадженнями, які перебувають на контролі КМРЄ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Верховный Суд собрался на Пленум, ПРЯМОЙ ЭФИР
Верховный Суд собрался на Пленум, ПРЯМОЙ ЭФИР
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Лілія Максименко
    Лілія Максименко
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду
  • Ірина Приходько
    Ірина Приходько
    суддя Господарського суду міста Києва
загрузка...