Національне агентство з питань запобігання корупції опублікувало загальний перелік зовнішніх корупційних ризиків для органів влади, які наявні в нормативно-правових актах. Про це повідомляє пресслужба НАЗК.
«Перед ухваленням антикорупційної програми кожен орган влади має проаналізувати корупційні ризики в його діяльності. Також потрібно визначити джерела, що породжують ці ризики, та з’ясувати умови, що їм сприяють.
Серед таких джерел - недосконале нормативне регулювання діяльності органу. Тобто ці ризики пов’язані із певними чинними положеннями законів або інших нормативно-правових актів.
Щоб ефективно знизити вплив зовнішніх корупційних ризиків на діяльність держорганів, НАЗК проаналізувало їхні антикорупційні програми, погоджені в період з 1 січня по 31 серпня 2020 року. Ми виявили, що вкрай невелика кількість органів детально аналізує свою діяльність на предмет корупційної вразливості.
Саме тому НАЗК розробило загальний перелік можливих корупційних ризиків, пов’язаних з НПА. Він сформований на основі найкращих практик органів влади, які впровадили комплексний підхід до оцінки ризиків та визначили нормативно-правові акти, що впливають на їхню діяльність і містять корупціогенні фактори», — йдеться у повідомленні.
Результати узагальнення будуть передані відповідним органам та Міністерству юстиції для проведення антикорупційної експертизи та усунення корупціогенних норм.
Закликаємо органи влади проявляти лідерство у визначенні причин корупційних правопорушень та завдяки цьому вдосконалювати результати своєї роботи.
Раніше «Судово-юридична газета» розповідала, що Антикорупційну стратегію НАЗК підтримав комітет Верховної Ради.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.