ВРП надала НАЗК низку пропозицій щодо вдосконалення проектів порядків проведення перевірки декларацій суддів та моніторингу способу їхнього життя

18:58, 10 февраля 2021
Позиція Вищої ради правосуддя із зазначеного питання є обов’язковою для розгляду та врахування.
ВРП надала НАЗК низку пропозицій щодо вдосконалення проектів порядків проведення перевірки декларацій суддів та моніторингу способу їхнього життя
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Вища рада правосуддя ретельно проаналізувала проект Порядку ​проведення повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поданої суддею та проект Порядку здійснення моніторингу способу життя судді і надала Національному агентству з питань запобігання корупції зауваження та пропозиції до них. Про це повідомляє пресслужба Вищої ради правосуддя.

У рішеннях № 281/0/15-21, № 282/0/15-21 та додатках до них («Зауваження та пропозиції до проекту Порядку здійснення моніторингу способу життя судді»; «Зауваження та пропозиції до проекту Порядку проведення повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поданої суддею») надана детальна правовова аргументація позиції ВРП щодо норм, запропонованих проектами порядків.

Позиція Вищої ради правосуддя із зазначеного питання є обов’язковою для розгляду та врахування. Участь Ради у процесі підготовки документів передбачена розділом ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України № 1079-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо відновлення інституційного механізму запобігання корупції».

Нагадаємо, Вища рада правосуддя 1 лютого 2021 року отримала від НАЗК проекти вказаних порядків, розроблених на виконання Закону України № 1079-ІХ, який набрав чинності 30 грудня 2020 року. Національне агентство протягом місяця з дня набрання чинності цим Законом зобов’язано розробити вказані проекти та надати їх на погодження Вищій раді правосуддя. ВРП, своєю чергою, має погодити такі проекти протягом місяця з дня отримання.

Вища рада правосуддя наголошує, що від якості, чіткості, передбачуваності норм вказаних порядків прямо залежить ефективність самих процедур та ступінь впливу на гарантії незалежності суддів.  

На переконання ВРП, кожний матеріальний та процесуальний аспект проведення повної перевірки, моніторингу способу життя судді вимагає належного обґрунтування, зрозумілих процедур. Важливо, щоб положення порядків відповідали вимогам антикорупційного закону, закону про судоустрій і статус суддів, рішенню Конституційного Суду України від 27 жовтня 2020 року № 13-р/2020 та міжнародним стандартам. Документи мають містити запобіжники від можливого незаконного впливу та втручання у діяльність судді під час проведення перевірки чи моніторингу.

Як повідомлялося раніше, ВРП запропонувала Національному агентству з питань запобігання корупції надати Вищій раді правосуддя для погодження в межах строків, визначених законом, доопрацьовані з урахуванням висловлених Радою зауважень та пропозицій  проекти Порядку ​проведення повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поданої суддею та Порядку здійснення моніторингу способу життя судді.

Нагадаємо, ВРП ініціює запуск пілотного проекту щодо застосування штучного інтелекту на базі суду першої інстанції.

Крім того, ВРП звернулася до Офісу Генпрокурора щодо втручання в діяльність судді з Донеччини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Богатих
    Інна Богатих
    заступник Міністра юстиції України
  • Ганна Самойлюк
    Ганна Самойлюк
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Ольга Шевчук
    Ольга Шевчук
    суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду