Завдав збитків на мільйони доларів фінустановам світу - підозрюється хакер з України

15:19, 29 марта 2021
За результатами аналізу, встановлено, що понад 50% усіх фішингових атак в Австралії у 2019 році були здійснені саме з використанням розробки підозрюваного.
Завдав збитків на мільйони доларів фінустановам світу - підозрюється хакер з України
Джерело фото: Офіс Генпрокурора
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Хакеру з Тернопільщини, якого підозрюють у виготовленні програми для фішингової атаки фінансових установ світу, повідомлено про підозру. Про це повідомляє Офіс Генпрокурора.

Чоловік розробив шкідливе програмне забезпечення, а саме фішинговий пакет і спеціальну адміністративну панель до нього, спрямоване на вебресурси більше сотні банків та їх клієнтів. Шкідливе програмне забезпечення дозволяло контролювати облікові записи користувачів, які зареєструвалися на скомпрометованих ресурсах та вводили свої платіжні дані. В подальшому їх отримували хакерські угруповання та використовували у злочинних цілях.

«За попередніми підрахунками, збитки від протиправної діяльності сягають десятків мільйонів доларів. Від фішингових атак постраждали фінансові установи Австралії, Великобританії, Іспанії, Італії, Мексики, Нідерландів, Німеччини, США, Франції, Чилі та Швейцарії», - повідомляють у пресслужбі.

За результатами аналізу, проведеного іноземними правоохоронцями, встановлено, що понад 50% усіх фішингових атак в Австралії у 2019 році були здійснені саме з використанням розробки підозрюваного.

Викрито хакера у ході міжнародної спецоперації, проведеної прокурорами Офісу Генерального прокурора спільно з правоохоронцями Сполучених Штатів Америки та Австралії та працівниками Департаменту кіберполіції і слідчими Головного слідчого управління Національної поліції України.

Слідчі дії тривають.

Чоловіку повідомлено про підозру у створенні з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдженні або збуті (ч. 2 ст. 361-1 КК України). У разі доведення вини хакеру загрожує позбавлення волі на строк до п’яти років з конфіскацією програмних чи технічних засобів.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що у даркнеті продають фальшиві «ковід-паспорти» і вакцини проти коронавіруса.

Крім того, СБУ заявила про блокування масштабної кібератаки на державні установи України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Калугіна
    Інна Калугіна
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду
  • Микола Місечко
    Микола Місечко
    суддя Оболонського районного суду міста Києва