Який порядок виплати карантинної допомоги працівникам та ФОПам «червоної зони»

14:01, 10 апреля 2021
З 10 квітня в Україні діють Перелік КВЕДів та порядок отримання карантинної допомоги у розмірі 8000 грн, заяви для її отримання слід подавати через Дію.
Який порядок виплати карантинної допомоги працівникам та ФОПам «червоної зони»
Джерело фото: economy.rv.ua

На сайті КМУ з'явився текст постанови щодо встановлення порядку виплати карантинної допомоги працівникам та ФОПам «червоної зони». Також затверджено новий перелік КВЕДів (Класифікація видів економічної діяльності). Постанови №328 та 329 опубліковано в «Урядовому кур'єрі» №69 від 10.04.2021.

Хто може розраховувати на допомогу

Допомога надається найманим працівникам суб’єкта господарювання або ФОПам, основний вид економічної діяльності яких зазначений першим у відомостях з ЄДР станом на останній день місяця, який передує місяцю подання заяви на отримання допомоги (далі — заява), та відповідає видам, визначеним у переліку основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи, запроваджені з метою запобігання поширенню на території окремих адміністративно-територіальних одиниць COVID-19, що призводять до тимчасової зупинки роботи суб’єктів господарювання, в яких працюють застраховані особи, та ФОПів, затвердженому постановою КМУ від 9 грудня 2020 р. № 1236. (Цей перелік оновлено Постановою №329 від 07.04.2021 р.)

По 8 тисяч гривень ФОПи зможуть отримати у регіоні, де встановлена «червона» зона карантину.

Хто не має права на допомогу

За Порядком № 328 допомога не надається:

1) найманим працівникам:

- які на дату звернення працюють у суб’єкта господарювання, що не нарахував ЄСВ за усі місяці відповідного кварталу, а саме:

 • IV кварталу 2020 р., якщо обмежувальні протиепідемічні заходи запроваджені у лютому — травні 2021 р.;
 • I кварталу 2021 р., якщо обмежувальні протиепідемічні заходи запроваджені у червні — серпні 2021 р.;
 • II кварталу 2021 р., якщо обмежувальні протиепідемічні заходи запроваджені у вересні — листопаді 2021 р.;
 • III кварталу 2021 р., якщо обмежувальні протиепідемічні заходи запроваджені у грудні 2021 р.;

- які працюють у суб’єкта господарювання, основний вид економічної діяльності якого на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається заява, не включений до переліку видів економічної діяльності;

- які працюють у суб’єкта господарювання за сумісництвом;

- середня заробітна плата яких перевищує 30 тис. гривень на місяць. При цьому для обчислення середньої заробітної плати враховуються усі три місяці останнього звітного кварталу, який передує місяцю, в якому подається заява;

2) ФОПам, які є застрахованими особами:

- державна реєстрація яких на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається заява, становить менше трьох місяців;

- які за останній звітний рік сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за себе менше ніж за шість місяців (крім осіб, які звільнені від сплати за себе ЄСВ, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»). Тобто ФОПи-пенсіонери та особи з інвалідністю, яких звільнено від ЄСВ мають право на карантинну допомогу;

- основний вид економічної діяльності яких на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається заява, не включений до переліку видів економічної діяльності;

- які є найманими працівниками та фізичними особами — підприємцями одночасно;

- підприємницька діяльність яких за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань припинена на останній день місяця, який передує місяцю, в якому на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (далі — регіон) запроваджені обмежувальні протиепідемічні заходи.

Застрахована особа має право звернутися із заявою протягом 30 днів з дня запровадження на території відповідного регіону обмежувальних протиепідемічних заходів.

Перебіг строку для подання заяви розпочнеться з 19 квітня. 

Перелік КВЕДів

Перелік КВЕДів встановлено Постановою КМУ №329 від 07.04.2021 р. Постанова №329 набере чинності з дня її офіційного опублікування. 10 квітня її було опубліковано в «Урядовому кур'єрі» №69.

Заяву на отримання карантинних виплат можна сформувати та подати через веб-портал електронних послуг «Дія», а також з використанням мобільного застосунку «Дія». 

У заяві зазначається:

 • прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) заявника, його дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);
 • адреса реєстрації місця проживання заявника;
 • номер банківського рахунка (за стандартом IBAN) заявника для виплати допомоги;
 • підтвердження відповідності застрахованої особи вимогам Закону;
 • згода заявника на обробку персональних даних відповідно до Закону.

Заява вважається поданою у разі заповнення ідентифікованою особою всіх полів форми.

За Порядком №328 Мінцифри буде формувати перелік застрахованих осіб для прийняття місцевими органами рішення щодо надання допомоги за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету. 

Також «Судово-юридична газета» писала, про допомогу ФОПам і найманим працівникам: закон набрав чинності.

Раніше Денис Шмигаль зазначив, що зареєструватись на отримання допомоги від держави у розмірі 8 тисяч гривень можна буде вже наступного тижня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Что означает налоговая амнистия для граждан: комментируют народные депутаты
Что означает налоговая амнистия для граждан: комментируют народные депутаты
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Віра Фоміна
  Віра Фоміна
  суддя Східного апеляційного господарського суду
 • Зіновій Гавдик
  Зіновій Гавдик
  суддя Львівського окружного адміністративного суду
 • Віктор Данилишин
  Віктор Данилишин
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
 • Сергій Клопот
  Сергій Клопот
  суддя Чернігівського окружного адміністративного суду
 • Василь Ключкович
  Василь Ключкович
  суддя Шостого апеляційного адміністративного суду
загрузка...