Таран назвав можливі цілі нарощування російських сил і ескалації поблизу кордонів України

20:21, 10 апреля 2021
Приводом для поновлення активної збройної агресії Росії проти України може стати «як спровоковане загострення обстановки в районі конфлікту, так і звинувачення України у порушенні прав російськомовних чи «новообращенных» громадян Росії через масову роздачу паспортів РФ.
Таран назвав можливі цілі нарощування російських сил і ескалації поблизу кордонів України
Джерело фото: mil.in.ua

Стратегічною ціллю Російської Федерації щодо України залишається її повернення під свій контроль та зрив нашого євроатлантичного шляху розвитку. Про це йдеться в заяві міністра оборони України Андрія Тарана щодо військового нарощування РФ поблизу українського кордону та ескалації на сході країни, передає УНН.

Як зазначає міністр, російські пропагандисти «розганяють страшилки, орієнтовані на мешканців наших тимчасово окупованих територій, про нібито агресивні наміри сил оборони України і підготовку до якогось наступу».

«Справжніми цілями нарощування Російською Федерацією військової присутності поблизу кордону України та на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, можуть бути посилення тиску на Україну з метою примушення до поступок у переговорному процесі, та демонстрація, у тому числі — провідним державам Заходу, готовності до застосування збройної сили щодо України. Його Росія розглядає остаточним засобом досягнення своїх стратегічних цілей, якщо інші засоби виявляться неефективними. Стратегічною ж ціллю Російської Федерації щодо України залишається її повернення під свій контроль та зрив нашого євроатлантичного шляху розвитку», — наголосив А. Таран.

Зі слів міністра, приводом для поновлення активної збройної агресії Росії проти України може стати «як спровоковане загострення обстановки в районі конфлікту, так і звинувачення України у порушенні прав російськомовних чи «новообращенных» громадян Росії через масову роздачу паспортів РФ».

Однак, на його думку, активізація збройної агресії РФ проти України є можливою виключно за умов прийняття відповідного політичного рішення на найвищому рівні у Кремлі.

«Україна — миролюбна держава, яка захищається від агресії Російської Федерації. Наші сили оборони міцно утримують захисні рубежі, аби вогонь „братньої любові“ Російської Федерації не перекинувся на нашу мирну територію, щоб дати час та аргументи політикам і дипломатам змусити державу-агресора піти з України. Розпалені Росією багаття бойових дій можливо погасити лише політико-дипломатичним шляхом», — сказано в заяві очільника Міноборони.

Він зазначає, що Україна налаштована на цивілізований шлях повернення своїх тимчасово окупованих територій, однак жодних компромісів у відстоюванні інтересів нашої країни не може бути.

«Спільні зусилля наших військових та дипломатів в Україні та на міжнародній арені вже не перший рік стримують Російську Федерацію від повномасштабних бойових дій, проте, події останніх двох тижнів чітко демонструють, що ці зусилля необхідно збільшувати», — зазначає А.Таран.

З його слів, це стосується зокрема посилення санкційного режиму проти РФ, більш тісної співпраці в питаннях оперативного обміну розвідувальною інформацією, зокрема в районі Чорного моря.

Також, він відмітив, що найбільш переконливим та дієвим механізмом донесення до офіційної Москви стійкої та безкомпромісної позиції міжнародної спільноти щодо підтримки України є прискорення виконання рішення Бухарестського саміту НАТО 2008 року щодо членства України в Альянсі.

Крім того, «Судово-юридична газета» писала, що США провели телефону розмову з Німеччиною відносно України.

Нагадаємо, що в США звинуватили Росію в дестабілізації ситуації на Донбасі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Что означает налоговая амнистия для граждан: комментируют народные депутаты
Что означает налоговая амнистия для граждан: комментируют народные депутаты
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Валентина Щепоткіна
    Валентина Щепоткіна
    заступник голови Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду
загрузка...