Реформа шкільного харчування: завершено перший етап

14:25, 13 апреля 2021
Особливу увагу при організації харчування приділятимуть зниженню кількості спожитого цукру.
Реформа шкільного харчування: завершено перший етап
Джерело фото: фото з відкритих джерел

Нові норми та порядок організації харчування у навчальних та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку запрацюють із 1 вересня 2021 року, повідомляє Міністерство освіти і науки.

«Нові норми мають на меті зробити шкільне харчування більш збалансованим та корисним для дітей. У документі міститься інформація про розподіл білків, жирів та вуглеводів, які мають містити страви, пропоновані школярам упродовж дня», - йдеться у повідомленні пресслужби міністерства.

Особливу увагу при організації харчування приділятимуть зниженню кількості спожитого цукру. Зокрема, вміст цукрів у харчових продуктах, призначених для продажу в буфетах, торговельних апаратах, які пропонуються школярам, та у харчових продуктах, що використовуються для приготування готових страв, обмежується на рівні не більш ніж 10 грамів на 100 г/мл харчового продукту.

Серед інших змін норм, які запрацюють із 1 вересня цього року:

 • кількість цукру зменшиться у 2-2,5 рази – до 7,5 г на один прийом їжі;
 • кількість фруктів збільшиться до 100 г на один прийом їжі;
 • кількість хліба на 1 прийом їжі зменшиться з 60-80 г до 30-50 г;
 • кількість м’яса збільшиться так, щоби протягом п’ятиденного робочого тижня при одноразовому харчуванні забезпечити дві порції м’яса по 70 г, 100 г або 120 г кожна, залежно від віку дітей;
 • кількість молочних продуктів збільшиться при формуванні меню: новими нормами передбачено одну порцію молока чи молочних продуктів щодня, а саме: 200 мл молока або 125 мл йогурту чи кефіру, або 125 г сиру кисломолочного, або 75 г сиру м’якого, або 15 г сиру твердого, або 25 г сметани на вибір.

«Важливим елементом забезпечення усіх школярів здоровою та безпечною їжею є врахування особливих дієтичних потреб здобувачів освіти. Так, залежно від цих потреб дітей мають обов’язково інформувати про ті харчові елементи у складі страв, що можуть викликати погіршення стану здоров’я або алергічну реакцію», - йдеться у повідомленні.

Здобувачам освіти з харчовою алергією на молоко та молочні продукти (відповідно до медичної довідки, виданої лікарем загальної практики - сімейним лікарем чи лікарем-педіатром, в якій зазначено особливі дієтичні потреби дитини із встановленим діагнозом) для харчування також пропонуються рослинні напої. А школярам із підтвердженим діагнозом целіакія (непереносимість глютену) мають пропонуватися продукти і страви, що не містять глютену та його слідів - їхній перелік є у документі.

У Міносвіти наголошують, що в закладах загальної середньої освіти для учнів усіх класів незалежно від навчальної зміни має бути організовано щонайменше одноразове гаряче харчування відповідно до норм.

Крім того, «Судово-юридична газета» повідомляла, що МОН представило оновлену програму ЄФВВ для вступу на магістратуру за спеціальністю «Право».

Також ми писали про освіту і пандемію: на що жаліються учні, студенти, батьки та викладачі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Что означает налоговая амнистия для граждан: комментируют народные депутаты
Что означает налоговая амнистия для граждан: комментируют народные депутаты
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Андрій Іванов
  Андрій Іванов
  суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області
 • Галина Бондаренко
  Галина Бондаренко
  суддя Голосіївського районного суду міста Києва
 • Ольга Кролевець
  Ольга Кролевець
  суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду
 • Сергій Стефанишин
  Сергій Стефанишин
  суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області
загрузка...