В Україні презентували національний соціальний портал «Вільно», спеціально створений для допомоги у працевлаштуванні людей з інвалідністю. Це перший у світі портал, де враховані всі спеціальні потреби.
Про це повідомив секретар громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність» Антон Гулідін під час презентації нового пілотного проекту Міністерства соціальної політики України «Працюй вільно», пише пресслужба Мінсоцполітики.
Розробники стверджують, що вся інформація, розміщена на порталі, дублюється жестовою мовою: спеціальний віджет дозволяє викликати перекладача жестової мови в будь-який зручний час, 24/7. На порталі також встановлено спеціальний віджет для людей з порушенням зору.
«Наша мета – максимально спростити комунікаційний ланцюжок для обох учасників ринку – працедавця та людини з інвалідністю, – і буквально за руку привести один до одного», - підкреслив Антон Гулідін.
Портал «Вільно» включає три головних напрями: навчання, працевлаштування та інтерактивну мапу доступності. Він об’єднує тих, хто має потребу, з тими, хто небайдужий. Вже сьогодні роботодавці можуть додати інформацію про свою компанію та розмістити вакансію, з якою зможуть ознайомитися шукачі роботи з різними формами інвалідності; проводити співбесіди з нечуючими людьми просто на порталі за допомогою перекладача жестової мови; надавати свій навчальний контент.
Людина з особливими потребами, яка шукає роботу, вже зараз може знайти усі актуальні вакансії, які відповідають її здібностям і досвіду, та відправити резюме напряму роботодавцю.
У Мінсоцполітики обіцяють, що найближчим часом на сайті з’явиться можливість надиктовувати резюме голосом, адже людям з порушенням слуху та зору може бути важко писати та читати.
«З 1 вересня ми плануємо запустити в рамках порталу розділ «Навчайся вільно!», де зосередимо великі обсяги освітнього контенту, у тому числі онлайн-курси, які допоможуть людям з особливими потребами освоювати нові професії», - додав Антон Гулідін.
Також «Судово-юридична газета» писала, що депутати пропонують змінити соціальні гарантії для чорнобильців.
Крім того, ми повідомляли, які особливості порядку вчинення нотаріальних дій за участю особи з інвалідністю.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.