Рада адвокатів прийняла Стратегію розвитку на 2021-2025 роки

15:28, 6 июля 2021
Документ складається з чотирьох основних етапів.
Рада адвокатів прийняла Стратегію розвитку на 2021-2025 роки
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Рада адвокатів України на своєму засіданні, яке відбулось в м. Кам’янець-Подільський, прийняла Стратегію розвитку на 2021-2025 роки. Про це повідомляє офіційний сайт НААУ.

Документ складається з чотирьох основних етапів: планування (включаючи розробку стратегії), реалізація, оцінка результатів і наслідків (аналіз причин досягнення чи недосягнення результатів) та уточнення стратегії з метою підтримки її актуальності, а також містить 26 пунктів, в яких чітко окреслені основні завдання, цілі та пріоритетні напрямки діяльності.

НААУ планує розвивати організацію як авторитетну, незалежну, самоврядну та монолітну, забезпечити активну участь її членів у конституційному процесі та втіленні конституційних змін у чинне законодавство, удосконалити процедури професійної підготовки та розвитку адвокатів, покращити ефективність системи комунікацій з усіма суб’єктами та учасниками правової реформи в Україні, забезпечити ефективний розвиток міжнародної співпраці НААУ з метою обміну досвідом кращими практиками адвокатського самоврядування та з питань діяльності інституту адвокатури в цілому.

Презентуючи стратегію, заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій наголосив, що документ є своєрідною картою, що показує, в якому напрямку рухається НААУ.

«Одним із важливих завдань Стратегії є реформування основних процесів, які відбуваються в НААУ. Зокрема, доступ до професії. Це те, що можна реформувати рішеннями РАУ. Це не потребує внесення змін до профільного закону, адже у нас є досить широка дискреція в плані прийняття порядку допуску до іспиту, порядку його складання, методики його оцінювання тощо. Крім того, треба удосконалити процес стажування з метою приведення його до максимально реальної картини. І у нас є чітке бачення, як це зробити. Вже цієї осені ми представимо напрацювання робочої групи по цим питанням на розсуд членів РАУ», - підкреслив Валентин Гвоздій.

Стратегія, зокрема, визначає, що НААУ і надалі братиме активну участь у процесі реформування судочинства.

«Багато документів інститут адвокатури визнає суміжними і ми повинні бути насторожі, щоб не тільки наші права не були порушені, а й права наших громадян, адже адвокатура працює для захисту їх прав. І тому ми повинні бути впевнені, що тут не буде жодних якихось дискримінацій чи обмежень», - наголосив заступник голови НААУ, РАУ.

Також НААУ буде вести послідовну роботу щодо покращення доступу громадян до безоплатної правової допомоги.

«НААУ не підтримує ту концепцію системи БПД, яка існує на сьогодні в Україні. Ми вважаємо, що вона має бути замінена глобально, згідно зі світовими стандартами. Роль адвокатури повинна бути підвищена і не залежати від будь-яких чинників. Громадянин має отримувати правову допомогу тільки від незалежних адвокатів. Інакше бути не може», - заявив Валентин Гвоздій.

Крім того, НААУ планує удосконалити процес розгляду дисциплінарних проваджень ВКДКА.

«Ми хочемо удосконалити цей процес таким чином, щоб зробити роботу комісії більш ефективною. Члени ВКДКА розглядають по 30-40 справ, до ночі засідають. І кожне рішення – це величезний обсяг матеріалів. І нам треба не тільки розвантажити членів комісії, а й полегшити доступ громадян до її послуг», - зазначив Валентин Гвоздій.

Заступник голови НААУ, РАУ наголосив, що адвокатура також буде відслідковувати і зміни, які будуть пропонуватися до суміжного законодавства, оскільки вони можуть безпосередньо вплинути на роботу адвокатів.

Текст Стратегії буде опублікований згодом на офіційному сайті НААУ.

Раніше «Судово-юридична газета» писала про те, як змінять закон про безоплатну правову допомогу.

Крім того, Рада адвокатів змінила Порядок підвищення кваліфікації адвокатів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Євген Чаку
    Євген Чаку
    суддя Шостого апеляційного адміністративного суду
  • Руслан Сидорович
    Руслан Сидорович
    член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України